Co si pohlídat před podpisem smlouvy

Abyste se vyhnuli problémům, buďte před podepsáním smlouvy s jinými subdodavateli velmi obezřetní. V článku se dozvíte, co si zkontrolovat, než bude pozdě.

Co si pohlídat před podpisem smlouvy

Jsme dodavatel energie Optimal Energy. Z rozhovorů s našimi klienty známe vzdáleně nekorektní praktiky konkurence, proto vám chceme poradit, jak se při komunikaci chovat bezpečně.

Abyste se vyhnuli problémům, buďte před podepsáním smlouvy s jinými subdodavateli velmi obezřetní.

  1. V první řadě si každou smlouvu důkladně přečtěte, především pak různé poznámky pod čarou napsané známým drobným písmem. Ve smlouvách mohou být i různé háčky, většinou napsané někde dole, abyste si jich nevšimli.
  2. V žádném případě nepodepisujte nic bez důkladného prozkoumávání. Pamatujte, že máte možnost si veškeré částky, výpočty či veškerá procenta přepočítat sami.
  3. Je také vhodné se předem informovat o způsobech změny či předčasném ukončení smlouvy. Často se v těchto případech firmě vyplácí nemalé penále, protože je stanovena smlouva na dobu určitou. Pokud byste se rozhodli odejít dřív, budete muset doplatit firmě ušlý zisk. My vás v takovém případě upozorníme na vaši povinnost plnit smlouvu a vy sami se rozhodnete, jestli do závazku půjdete. Při nastavení smlouvy na dobu určitou vám navíc také často zařídíme nejnižší cenu na trhu.
  4. U cen sjednaných na určité období nezapomeňte zjistit dobu, na kterou je ona cena fixována. Stává se, že zprostředkovatel láká zákazníka na výhodnější cenu za energie. Částka je na první pohled třeba i nejlepší na trhu, ale mezi řádky je informace, že je cena fixovaná pouze na 3 měsíce. Následně máte platit třeba dvakrát tolik. Ve finále tedy zaplatíte mnohem víc než u jiných společností. A pokud budete chtít změnu, zaplatíte penále.

Ať už vkládáte důvěru do kohokoliv, přejeme vám mnoho štěstí.