Galerie úspěšných

Optimal Energy nám všem změnilo život k lepšímu. Rádi Vám ukážeme cestu.

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc., MBA

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc., MBA

Proaktivně pracovat na tom, aby lidé kolem mě, a já společně s nimi, mohli růst a měli lepší život.

Společnost Optimal Energy jsme založili s jasnou vizí. Uspořit peníze zákazníkům na trhu s energiemi. Naši vizi jsme pojmenovali Energetické dobro, a díky tvrdé práci a vůli jsme vybudovali síť profesionálních poradců, odborníků, kteří pomáhají šetřit prostředky desítkám tisíc klientů.

Věřím ve schopnosti každého člověka, a mým cílem je vytvořit pro naše spolupracovníky stabilní a motivující prostředí, výborné podmínky pro práci, a umožnit každému, aby u nás dosáhl svých cílů.

Protože věřím v oboustranně výhodnou spolupráci, těm nejlepším spolupracovníkům dáváme možnost stát se spolumajiteli a akcionáři společnosti.

Pokud Vás můj příběh inspiroval, velmi rád se s Vámi setkám osobně a proberu možnosti slibné kariéry v naší společnosti. 

Bc. Jan Matyásko

Bc. Jan Matyásko

„Buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě.“
„K vítězství zla stačí jediné, aby dobří lidé nic nekonali.“

Již od založení Optimal Energy je jeho členem. Zastává pozici naceňovače, ředitele školicího střediska, ředitele produktových specialistů, člena představenstva. Hlavní činnost je však manažer na akcionářské pozici.

Vystudoval obor Národní hospodářství na VŠE v Praze. Poté se začal řídit mottem, že nikdy nedopustí, aby škola stála v cestě jeho vzdělání.

Mezi jeho záliby patří osobní rozvoj, politika, plavby lodí a sporty od pétanque až po fotbal.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, systematičnost, všeobecný přehled, pozitivní přístup a nadšení.

Po krátké etapě ve finančním poradenství naštěstí nedodržel příslib, že již nikdy nebude podnikat. Dnes patří mezi sedm největších akcionářů v Optimal Energy.

Ing. Milan Hloušek​

Ing. Milan Hloušek

Pamatujte si, že trocha úsilí je mnohem lepší než výmluvy.

Jeden ze zakladatelů Optimal Energy, kmenový akcionář, ředitel obchodní sítě, člen vzdělávací skupiny, porad vedení a rozšířeného vedení společnosti Optimal Energy. Podílník dodavatele Dobrá Energie.

 

Naceňovač, produktový specialista a do roku 2013 člen dozorčí rady Optimal Energy. Jednatel a jeden z majoritních vlastníku Optimal Knowledge, s. r. o.

Vystudoval obor ekonomie a management na Akademii Sting v Brně.

Mezi jeho záliby patří osobní a profesní rozvoj, do kterého investoval více než 800 tis Kč, v současné době studuje MBA na Univerzitě Aplikovaného Managementu. Dále vodní lyže, potápění, kynologie, kickbox.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, soutěživost a ctižádostivost.

Již během studia na střední škole přebral rodinnou farmu, kterou rozšířil a převedl do ekologického zemědělství. Několik let působil pod svým otcem v oboru finančního poradenství jako obchodník, manager a lektor.

V roce 2010, toho času ještě student na vysoké škole, společně se svým otcem rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do Optimal Energy. Do dnešní doby se vypracoval mezi nejlepší managery firmy s významným podílem na celkovém obratu společnosti.

Dan Konečný, MBA

 

Dan Konečný, MBA

Máte-li rádi svou práci, máte každý den volno.

Spoluzakladatel společnosti Optimal-Energy.cz, a. s., místopředseda představenstva a ředitel oddělení inovací.

Úspěch není stav, to je cesta. Úspěch je postupná realizace hodnotného cíle. Buddha tuto myšlenku vystihl krásně: „There is no way to happiness - happiness is the way“. Je důležité ze svého snu udělat cíl, cíl rozložit na menší plány a ty pak na splnitelné akce.

Celý svůj podnikatelský život vedu lidi k dosahování lepších výsledků. To je také důvod proč se mi v byznysu energetiky ve společnosti Optimal Energy daří snižovat náklady za energetickou spotřebu svým klientům a zároveň dosahovat finanční nezávislosti obchodním partnerům.

Od počátku podnikání jsem se zaměřil na využívání inovativních postupů a nejmodernějších technologií. Díky tomu se mi podařilo být o krok napřed před ostatními a v této vizi pokračuji dodnes. Ten, kdo má náskok totiž vidí příležitosti tam, kde o ní ostatní ani netuší.

Důležitou součástí mého života je celoživotní vzdělávání, to je totiž ta nejlepší investice do budoucna. Investuji do něj svůj čas a nemalé finanční prostředky. Na univerzitě aplikovaného managementu jsem získal titul MBA. Nyní studuji doktorát, zakončený titulem Dr.. S dalšími obchodními partnery se nám navíc podařilo spoluzaložit vysokou školu essential college, zaměřující se na profesní přípravu, kombinovanou s praxí.

Mé životní krédo: Pokud si chceš vydělat milion, poskytni službu v hodnotě 10milionů.

Milan Hloušek

Milan Hloušek

Pokud chcete dosáhnout jiných výsledků, musíte udělat něco, co jste ještě neudělali.

Zakladatel a neúnavný inovátor současného vzdělávacího systému Optimal Energy, současně ředitel obchodní sítě a člen představenstva.
Mezi jeho záliby patří život, klid a pohoda.
Dříve pracoval jako zootechnik, pak začal podnikat v textilním průmyslu a poté se přesunul do finančího poradenství, kde 15 let působil a dosáhl jedné z nejvyšších pozic a stal se také spolumajitelem makléřské společnosti.

V roce 2010, společně se svým synem, rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do tohoto rodícího se odvětví. Od té doby se vypracoval mezi nejlepší manažery firmy, významně přispěl k jejímu rozvoji, což je patrné i na jeho rostoucím akcionářském podílu a členství v představenstvu.

Mgr. David Kudláček, MBA

Mgr. David Kudláček, MBA

Dát lidem šanci změnit svůj život, předávat to nejlepší, co umím a znám.

Pracuje na pozici akcionář, ředitel vzdělávání a je členem představenstva společnosti Optimal-Energy.cz, a.s.

Po gymnáziu vystudoval Fakultu Tělesné Kultury Univerzity Palackého v Olomouci a od konce roku 1997 začal podnikat v oblasti finančního poradenství. V únoru 1998 otevřel svou první kancelář. Velmi rychle se stal členem středního managementu firmy, školil na všech úrovních, zejména obchodní dovednosti. V roce 2003 se kvalifikoval do vyššího managementu téže společnosti. V prosinci 2010 vstoupil do Optimal-Energy.cz, a.s. a kvůli této příležitosti postupně opustil pozici obchodního ředitele finančního poradenství a začal aktivně pracovat v energetice.

Patří k nejvýznamnějším akcionářům společnosti a velmi významně se také podílí na obratu celé firmy, získal zásadní podíl v projektu Dobré energie. Stal se třetí historickou T7 ve firmě. Mezi jeho životní cíle patří finanční svoboda, kterou úspěšně buduje zejména díky svým majetkovým podílům v OE a jejích projektech. Setkání s OE nezapomenutelně změnilo jeho život.

Jeho celoživotní vášní je sport, zejména fotbal, který aktivně hrál 27 let. Ve volném čase rád sleduje fotbalové úspěchy svých synů, aktivně hraje nohejbal, futsal a velmi rád poznává nové země.

Dlouhodobě podporuje několik charitativních projektů.

ŽIVOTNÍ CÍL: FINANČNÍ NEZÁVISLOST A Z NÍ PLYNOUCÍ SVOBODA.

Karel Prchlík

Karel Prchlík

Zasej myšlenku a sklidíš čin,
zasej čin a sklidíš, zvyk,
zasej zvyk a sklidíš charakter,
zasej charakter a sklidíš osud.

Manažer obchodní sítě, asistent produktového ředitele, produktový specialista, organizátor školení a referent, ředitel analytického oddělení.

Vystudoval střední odborné učiliště Aero Vodochody. Při podnikání pak vystudoval podnikatelskou střední školu zaměřenou na ekonomiku, management, marketing, účetnictví, právo a filozofii.

Mezi jeho záliby patří jízda na kole, běh v přírodě, zimní sporty, potápění, kynologie a zdravý životní styl.

Jeho silné vlastnosti jsou smysl pro spravedlnost, cílevědomost, důslednost, analytické myšlení, touha vše zdokonalovat a nebojí se nových výzev.

Po sametové revoluci odešel 2 × sbírat zkušenosti do světa a v roce 1993 absolvoval rekvalifikační školení v oboru finančního poradce. V tomto oboru velice krátce dosáhl pozici manažera vedení společnosti a zároveň se stal ředitelem oddělení životního a důchodového pojištění. Následně byl také zvolen jako vedoucí oddělení pro péči o klienta a spolupracovníka. V těchto vedoucích funkcích nasbíral mnoho zkušeností při jednání s obchodními partnery, tvorbě nových produktů, řízeni pracovních skupin a kolektivu, organizování porad a školení.

Tyto zkušenosti dnes využívá v Optimal Energy. Podnikání v energetickém poradenství vidí jako svoji novou životní příležitost.

Vojtěch Chaloupka

Vojtěch Chaloupka

Co je to velký život? Jsou to sny a touhy mládí, které se dočkaly realizace v dospělosti.

Manažer na pozici T5, člen vzdělávací skupiny, člen vedení společnosti, tvůrce kalkulátoru MZU a šťastný otec syna Patrika.

Narodil jsem se 19. 6. 1986 v Brně.  Vystudoval jsem střední průmyslovou školu - strojní obor informační technologie. Ve studiu jsem pokračoval na VUT, nejdříve na oboru Mechatronika a pak jsem přešel na obor Energetika, procesy a Ekologie.

Pracovně jsem začal již v 18. letech jako OSVČ. Moje první podnikání byla výroba kroužkových zbrojí – několik si jich zahrálo i ve filmech ve Francii. Z důvodu konkurence z Indie jsem hledal uplatnění jinde a dostal jsem se do společnosti UPC, kde jsem 4 roky při škole prodával D2D internet, televize a telefony. I zde se trh nasytil a nebyla to práce, která by mě naplňovala.

Hledal jsem něco nového a můj šéf z UPC mě vzal v lednu 2011 na školení k Optimal-energy.cz. Časem jsem pochopil obrovský potenciál a díky spolupráci s mým mentorem a průvodcem Milanem Hlouškem jsem dokázal od září 2011 do června 2012 postoupit z pozice T1 na T5 a dostat se na měsíční příjem převyšující 100 000 Kč.

V Optimal-energy.cz je pro mě hnacím motorem vize, která je nejen napsaná na papíru, ale lidé ve firmě jí i žijí. Poznal jsem lidi ve vedení a řekl jsem si „Toto jsou lidi, se kterými chci podnikat.“ Od té doby na sobě pracuji a snažím se, aby moje firma prosperovala a posouvala se dál.

Michal Papež

Michal Papež

Strach je jen překážka, kterou je zapotřebí překonat po cestě ke splnění svých snů. Postav se mu a začni konečně žít svůj život!

Manažer ve společnosti Optimal-Energy.cz, a.s. a vedoucí kanceláře v Ivančicích.

Vystudoval SPŠE Kounicova v Brně obor Silnoproudá elektrotechnika. Poté nastoupil na VUT v Brně na Elektrotechnickou fakultu, kde zjistil, že k životu není potřeba mít vysokoškolský titul, že život si každý člověk může žít podle sebe, úspěch záleží vždy na cílevědomosti člověka, ne na dosaženém vzdělání.

V únoru 2011 nastoupil do zaměstnání na pozici reklamačního technika u českého výrobce plynových kotlů. V Březnu 2013 navštívil Základní seminář společnosti Optimal-Energy.cz, a.s., a když poznal vizi „ENERGETICKÉHO DOBRA“, chtěl být hned součástí této firmy. Čím více poznával lidi ve firmě, tím více chtěl kariérně i osobně růst a to se mu daří. 

Od roku 2014 převzal ivančickou kancelář a do budoucna chce otevřít kanceláře i v širším okolí.

Jeho záliby jsou fitness, florbal, cestování a šnorchlování.

Patrik Herout, BBA

Patrik Herout, BBA

Nepřežil jsem přece proto, abych měl v životě smůlu.

Energetický specialista a certifikovaný fotovoltaický expert ve společnosti Optimal-Energy a.s Vystudoval střední školu zakončenou nástavbovým studiem se zaměřením na ekonomiku a podnikání. Následně studoval na University of Applied Management obor business excellence s uspěšným ukončením a získání titulu BBA.
 
Profesní zkušenosti má z oboru stavebnictví, strojírenství, autodopravy, financí, obchodu a jako jezdec a ošetřovatel dostihových koní. První podnikání zkoušel ve svých 22 letech u společnosti zabývající se prodejem reklam. V roce 2009 se změnila jeho situace a musel přehodnotit směr svého života, proto podnikání ve financích viděl jako dobrou příležitost. V roce 2013 ho oslovil s nabídkou spolupráce jeho kamarád Michal Papež.
 
Filozofie a směr firmy ho nadchla natolik, že se od roku 2014 rozhodl věnovat práci u OE naplno. Jako nespornou výhodu oproti předešlým oborům vnímá práci u OE v budování pasivního příjmu a tím dokonalé zhodnocení svého času.
Váží si především svého manažera a kamaráda Michala Papeže, tak i neustále pozitivně naladěných Milanů Hloušků ☺.
 
Za své přednosti považuje především vytrvalost, houževnatost a pozitivní přístup.
 
Mezi jeho záliby patří motorsport-nejvíce F1, adrenalin, UFO, příroda, vesmír a hi-technologie. Má rád kvalitní rum, víno a slivovici.

Miloš Leinweber

Miloš Leinweber

Není ostuda upadnout, ostuda je nezvednout se a nejít dál.

Do roku 1991 pracoval jako samostatný zkušební technik na podnikové zkušebně OEZ, k. p. Poté se začal věnovat obchodu a následně i finančnímu poradenství v oblasti hypotečních a podnikatelských úvěrů.
 
V roce 2011 dostal příležitost pracovat ve firmě Optimal Energy, a. s., kde využil dosavadních kontaktů a zkušeností pro další profesní i osobní rozvoj. Pracuje ve skupině pro výběr a zavádění sekundárních produktů. Kancelář má v Letohradu.
 
Mezi jeho koníčky patří sport, motorky a to hlavně veteránské a české výroby.

Ing. Alan Bališ

Ing. Alan Bališ

Buď chceš nebo nechceš. Vše ostatní jsou jen řeči.

K Optimal Energy se přidal v březnu roku 2013. V té době ještě v korporátní sféře zastával pozici Business Analyst. Vždy však věděl, že jeho touhou je být obchodníkem.

Od ledna roku 2015 se podnikání věnuje naplno. Nyní na pozici generálního reprezentanta figuruje v jedné z nejrychleji se rozvíjejících pražských skupin.

Na VŠE v Praze vystudoval bakalářský obor Finance a finanční služby, následné magisterské vzdělání absolvoval na rovněž pražské VŠFS.

Baví ho cestování, jízda na kolečkových bruslích a plavání. Má rád dobré jídlo a společnost přátel.

Mezi jeho silné stránky patří nadšení pro věc, pozitivní přístup a komunikativnost.

Ing. arch Martina Zavřelová

Ing. Arch. Martina zavřelová

Informace jsou cesta k úspěchu.

Jeden z nejúspěšnějších obchodníků Optimal Energy, produktový specialista, naceňovač.

Vystudovala obor architektura a urbanismus na Fakultě architektury VUT v Brně.

Mezi její záliby patří kočky, cestování a kočky. V neposlední řadě ještě také kočky, které mají doma s manželem dvě – Pucifala a Ťůfu. Procestováno má většinu států Evropy, Turecko nebo třeba Kubu.

Její silné vlastnosti jsou pečlivost, cílevědomost a soutěživost – i proto se také pravidelně umisťuje v soutěži „Obchodník 300“. Ona sama by se však pravděpodobně těmito třemi vlastnostmi nedefinovala, protože tou převládající je u ní skromnost.

Obchod a komunikaci s klienty má v krvi již od střední školy – v té době začala pracovat v Hudy sportu, kde vydržela osm let. Poté následovala asi půlroční zastávka v Koryně – opět jako obchodník, jen sportovní vybavení vyměnila za kuchyně.

V roce 2012, ještě jako studentka na vysoké škole, následovala kroky svého manžela a jako Generální reprezentant vstoupila naplno do Optimal Energy.

Dnes je jedním z nejlepších obchodníků firmy.

Jaroslav Zavoral

Jaroslav Zavoral

K úspěchu tě nezaveze výtah. Musíš jít po schodech.

Se společností Optimal-Energy.cz, a. s., („OE“) spolupracuje již od července 2012. Nejprve chtěl jen ušetřit za výdaje svým příbuzným, ale nakonec od června 2014 spolupracuje na vizi energetického dobra na full-time. Zastává pozici generálního reprezentanta, produktového specialisty a naceňovače v kariéře OE. Jako pátý v pořadí získal ocenění Zlatý obchodník v Clubu 300. Stal se sedmým nejlepším obchodníkem roku 2016.

Vystudoval SPŠE v Pardubicích, a následně začal pracovat jako zaměstnanec v malé IT firmě v Poličce, kde setrval až do půlky roku 2016.

Pochází z Poličky, kde také otevřel kancelář a nabízí tak všem svým klientům z řad domácností, podnikatelů, firem a veřejné správy veškerý dostupný komfort, při řešení jejich energetických potřeb. Kromě spolupráce s OE ještě jako koníček podniká v oblasti IT, ve které má více jak desetileté zkušenosti.

Mezi jeho záliby patří cestování, plavání, informační technologie, má rád dobré jídlo a společnost jeho přátel, se kterými pravidelně podniká různé akce.

Jako své silné stránky uvádí pozitivní přístup, vytrvalost, komunikativnost a cílevědomost. Jeho doménou je řešení technických i obchodních případů, které na první pohled vypadají neřešitelně.

Jan Benešík

Jan Benešík

Prodejem energetických komodit se zabývá 10 let  a ředitelem své obchodní sítě je 8 let. Dnes je spolumajitelem OE i DE, kde působí od jejich vzniku. Úspěšně vede svůj tým, jehož členové pomáhají klientům, kterým komplikují život tzv. energošmejdi. Energetiku bere jako byznys i jako službu - jak pomoci lidem k úsporám, jak pomoci lidem od šmejdů, jak pomoci energetickým poradcům živit se slušnou prací za slušné peníze.

Nepovažuje za normální, aby práce přerostla osobní život a proto se věnuje kultuře, sportu i společenskému životu, jehož nedílnou součástí je komunikace s lidmi a zjišťování názorů na nejrůznější společenská témata a také proto mezi jeho výrazné vlastnosti patří komunikativnost, pracovitost, efektivita.

Nikdy nepropadl trendu žít podle cizích myšlenek, v zásadě funguje na principu účelně pracovat a pomáhat druhým účelně pracovat.

Mgr. Marek Polášek

Mgr. Marek Polášek

Nikdy neříkej, že něco nejde. Protože se najde někdo, kdo to neví a udělá to.

Akcionář, produktový specialista a generální reprezentant pracuje ve firmě Optimal-Energy.cz, a. s. od konce roku 2011.

Vystudoval Fakultu Sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Sport je celoživotně jeho největším koníčkem a stále se mu aktivně věnuje. Již sedmým rokem působí také jako trenér mládeže ve fotbalovém klubu Zbrojovka Brno. Mezi jeho další záliby patří četba, cestování a osobní rozvoj.

Pochází z Prostřední Bečvy, kde je jeho hlavní pole působnosti a kde má nejvíce klientů. V nejblížší době plánuje otevřít kancelář v Rožnově pod Radhoštěm. Dále chce rozšířít klientskou síť, hlavně v okresech Vsetín, Nový Jičín, Frýdek-Místek a pomáhat lidem projektem Modrozelená úsporám.

Zdeněk Husták

Zdeněk Husták

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Od maturity jsem pracoval přes 20 let v oboru kovoobrábění v různých firmách od  pozice mistra kontrolora až po metrologa. Při práci jsem jako zálibu provozoval rockový club v Bojkovicích. Pak jsem se stal obchodním zástupcem LR Cosmetic. Poté mi nabídl spolužák ze střední, známý fotograf Radek Frýsa, práci v OE.

Psal se rok 2010 a v OE jsem začal působit jako energetický poradce. Později jsem se stal naceňovačem. Dosáhl jsem na pozici GRIV, a dokonce jsem se stal akcionářem  OE. Již pátým rokem se objevuji mezi deseti nejlepšími obchodníky roku.

Mám rád cestování, jízdu přírodou na kole, rád si každý týden zahraji „fotbálek“. Mojí životní láskou je rocková a metalová hudba.

Vždy jsem chtěl být sám sobě pánem, a to se mi podařilo. Svoboda každodenního dne je k nezaplacení.

Michal Sotolář

Michal Sotolář

Michal Sotolář

Manažer ve společnosti Optimal-Energy.cz,a.s., majitel prioritních a kmenových akcií, lektor ve vzdělávacím středisku v Praze.

Kanceláře má v Praze a v Západních Čechách. Vystudoval Fakultu stavební na ČVUT.

Po absolvování bakalářského studia se naplno pustil do podnikání ve společnosti Optimal-Energy.cz, a.s. Díky této příležitosti se velmi rychle dostal k vlastnictví prioritních a kmenových akcií společnosti, ke koupi a pronajímání nemovitostí a investování peněz do dalších aktiv.

Za pár let práce ve společnosti již vlastní aktiva v jednotkách milionů korun.

Nyní pomáhá desítkám poradců v celé České republice se lépe profesionalizovat. Michal je velice soutěživý, inspirativní a vytrvalý leader.

Jeho hlavní záliby jsou osobní rozvoj a sport.

Arnošt Vendler

Arnošt Vendler

Motto z osobní vize:
„Dělat věci jen tak pro radost."

Do Optimal Energy (OE) se přidal v září roku 2014. V té době pracoval jako servisní technik na čerpacích stanicích po střední Evropě. Podnikání pro něj bylo vždy touhou a tak se vrhl do energetiky, kde od roku 2015 naplňuje svůj potenciál.

Vystudoval SPŠST Panská, obor Digitální a telekomunikační technika v Praze. Jakožto velký fanoušek Apple produktů vyzkoušel i rok práci v servisu těchto zařízení.

Pochází z Mělníka, kde mu příležitost podnikání v OE představil Jan Pospíšil, který je jeho manažerem a hlavně skvělým kamarádem. Zastává pozici generálního reprezentanta, produktového specialisty, analytika, specialisty na fotovoltaické elektrárny a LED osvětlení. Svým klientům přináší maximální podporu v oboru energetiky.

Mezi jeho záliby patří nové technologie, osobní rozvoj, cestování, zvířata a turistika. Obklopuje se skvělými lidmi i ze sféry svých klientů, se kterými buduje dlouhodobé přátelské vztahy.

Co může nabídnout svým klientům je smysl pro detail, pozitivní přístup, technická odbornost a komunikativnost.

V rámci firmy má zájem o celkový posun všech kolegů, zaměřuje se na pomoc se složitými obchodními případy a jeho cílem je stát se akcionářem pásma „A“, což přináší zajímavé možnosti v rámci firmy.

Aleš Fouček

Aleš Fouček

Kde je vůle, tam je cesta.

Manažer ve společnosti Optimal-energy.cz a.s., vedoucí kanceláře ve Znojmě.

Jeho celoživotní pracovní profesí je stavebnictví, oblast vytápění. V roce 2010 založil úspěšnou společnost FOUCZECH energy saving systems s.r.o., která vyrábí úsporné skleněné topné panely.

Na konci roku 2019 navázal spolupráci se společnosti Optimal-Energy.cz, a.s., kde ho oslovila vize s názvem „ENERGETICKÉ DOBRO“. 

V současné době zastává pozici CEO ve společnosti FOUCZECH a pozici manažera ve společnosti Optimal-Energy.

Jeho záliby jsou cestování a poznávání stavební architektury, lyžování, potápění a rybaření.

ŽIVOTNÍ CÍL:          „Finanční svoboda a šťastní lidé kolem sebe”

Mgr. Vlastimil Havránek, EFA

Mgr. Vlastimil Havránek, EFA

Chceš-li zapálit ostatní, musíš sám hořet.

Vedoucí manažer kyjovské kanceláře, Garant vzdělávacího střediska v Kyjově, člen Vzdělávací skupiny, účastník porad vedení a rozšířeného vedení společnosti Optimal Energy.

Narodil se v roce 1975, vystudoval na přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně obor učitelství matematika a fyzika pro střední školy. Poté učil 10 let na gymáziu v Kyjově a od roku 2008 se věnuje finančnímu poradenství, kde je držitelem mezinárodně uznávaného titulu EFA (European Financial Advisor). S Optimal Energy spolupracuje od roku 2021, kde po krátké úspěšné kariéře obchodníka nastoupil velmi brzy na cestu manažera.

Veškerý svůj čas rozděluje mezi rodinu a práci.

Mezi jeho přednosti patří pracovitost, systematičnost, analytické myšlení, lidský přístup a nekonfliktnost, a to jak v práci, tak i v osobním životě. Je zdatný řečník, má talent na přednášení, komunikaci s lidmi a schopnos vysvětlovat i složité věci pochopitelnou formou.

Jiří Hudeček

Jiří Hudeček

Pokud opravdu chcete dosáhnout úspěchu, nikdy se nevzdávejte. A to bez ohledu na to, do jak špatné situace se můžete dostat.

Manažer Tišnovské kanceláře, člen vzdělávací skupiny a porady vedení společnosti Optimal Energy.

Specialista na FVE se zaměřením na rozšiřování a zaučování nových specialistů na FVE a dále vlastní analytické oddělení, kde se také zaučují noví analytici ve firmě.

Mezi jeho záliby patří všeobecně sport ale nejvíce je to fotbal. Rád cestuje a poznává nová místa.

Je ženatý, otec dvou dětí.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost a loajalita.

V roce 2019 dostal pozvánku na Kurz energetické gramotnosti od jeho manažera a zhruba po třech měsících vstoupil do Optimal Energy na full time. Do dnešní doby se vypracoval mezi Specialisty FVE na nejvyšší úrovni, je manažerem na pozici T5, má funkční kancelář a je akcionářem firmy.

Tomáš Pelikán

Tomáš Pelikán

Život je jako videohra. Jednoho dne skončí. Otázka je, jak jste hráli? Jestli jste vyhráli, nebo prohráli...

Manažer, člen porady vedení

V Optimal Energy působí již od roku 2013 jako obchodník pro domácnosti i firemní klientelu. V Roce 2015 byl na firemní dovolené na lodi, kde poznal vedení společnosti a firma mu přirostla k srdci. V květnu roku 2022 nastoupil na Leadership akademii a rozhodl se stát manažerem a budovat obchodní tým. Během půl roku udělal 2 manažerské postupy a kvalifikoval se na poradu vedení společnosti. V současné době studuje MBA na Essential College v Brně.

Mezi jeho záliby patří: tenis, fitness a večírky s přáteli. Je vášnivým fanouškem fotbalové Slavia Praha.

Cíle: stát se akcionářem společnosti, osvobodit desítky lidí ze zaměstnání, šířit vizi Energetického Dobra a pomoci lidstvu v přechodu na udržitelné zdroje energií.

Bc. Zdeněk Minář

Bc. Zdeněk Minář

Manažer obchodního týmu s kanceláří v Třinci, kmenový akcionář, prioritní akcionář, člen vzdělávací skupiny, porad vedení Optimal Energy.cz a.s. a garant školícího centra ve Frýdku-Místku.

Vystudoval obor Management se zaměřením na psychologii v Brně. Krátce po vystudování se naplno pustil do podnikání s Optimal-energy.cz, a.s., kde ho zaujala vize Energetického dobra.

V současné době studuje MBA na Univerzitě Essential College, jejíž poznatky se snaží využít okamžitě v praxi.

Mezi jeho záliby patří osobní rozvoj, rodina, cestování a sport, hlavně fotbal, který hraje doposud. Nejlepší kombinací je cestování se svou rodinou a přáteli J

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, pozitivní myšlení a komunikativnost.

Cíle: Finanční svoboda, ze které pramení celková svoboda

Krédo:  ,,Ať si myslíš, že něco dokážeš, nebo nedokážeš, pokaždé budeš mít pravdu.“ Henry Ford

Aleš Zavadilík

Ing. Petr Král

Ing. Petr Král

Změnit život k lepšímu tisíci lidem, vytvořit potenciál pro finanční nezávislost.

Manažer T5 Optimal-Energy.cz, a. s.

 
Po gymnáziu vystudoval Vysokou vojenskou školu - obor týlové a technické zabezpečení s červeným diplomem a po škole působil na letišti Pardubice do ledna 1995. Vždy ho lákal obchod, a tak vyzkoušel obchod s produkty na zdraví (2,5 roku), 7 let života spojil s reklamou při budování sítě infocenter a od roku 2006 sbíral zkušenosti v realitách. V lispotadu 2010 mu dala maminka za úkol prověřit firmu, co jí nabízí lepší cenu za elektřinu. Rozhovor s Ing. Jiřím Bělohlávkem po telefonu ho přivedl na základní seminář Optimal Energy do Rozsoch. Sice to viděl na začátku jen jako fajn přivýdělek k realitám, ale po třetí výplatě přehodnotil poměr času a začal se energetickému poradenství věnovat naplno. Prošel všechna školení, která se pořádala.     

Firma se stala jeho srdeční záležitostí. Když pochopil, jak velká je příležitost Optimal Energy, nenechal si to pro sebe a díky tomu se našla celá řada lidí, která se připojila a našla v sobě touhu svůj život se značkou Optimal Energy od základu změnit.

Dnes vnímá lidi ve firmě jako svou druhou rodinu a je rád, že má takovou příležitost. Je skvělé vědět, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout.

Jaroslav Kolmschlag

Jaroslav Kolmschlag

Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho lze dosáhnout.

V oblasti energetického poradenství začal podnikat v dubnu 2013, z důvodu obrovského potencionálu této myšlenky.

V současnosti v Optimal Energy vede na pozici T4 skupinu obchodních zástupců v Karlovarském a Plzeňském kraji. Spravuje také dvě své kanceláře OE v Aši a Sokolově. Se svou paní tvoří neoddělitelný tým.

Začal podnikat již v roce 1999, kdy založil svou textilní firmu. V roce 2015 rozšiřuje svou činnost a spoluzakládá firmu na plastové výrobky. Do budoucna má v plánu využít všech obchodních příležitostí, které se mu naskytnou. Angažuje se dlouhodobě i v politice.

Nechlubí se titulem z žádné univerzity, ale jeho obchodní dovednosti mluví jasně o tom, že férové jednání, odhodlání a jasný cíl jsou nejlepším klíčem k úspěchu.

Ve svém volném čase se věnuje rodině a koníčkům. Závodně hraje v německé lize několik let stolní tenis, se kterým začal již v útlém věku. Závodně se věnoval sjezdovému lyžování a posléze vykonával také činnost instruktora.

Mgr. Luděk Ondráček

Mgr. Luděk Ondráček

Všechno jde, když se chce.

Generální reprezentant, referent a člen rozšířené porady vedení působí ve firmě Optimal Energy od září 2011.

Pochází ze Zlína, kde vystudoval Obchodní akademii Tomáše Bati a poté zdárně dokončil obor učitelství pro ZŠ a SŠ na fakultě sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Po skončení studia v polovině roku 2010 začal podnikat se svým otcem v pojišťovnictví. Od prosince 2011 se profesionálně věnuje kariéře v Optimal Energy.

Mezi jeho záliby patří zejména sport. A to hlavně florbal, kterému se věnuje již 10 let na té nejvyšší úrovni. Momentálně působí v extraligovém týmů Bulldogs Brno a je jeden z nejlepších střelců české nejvyšší soutěže za posledních pět let. Dříve se aktivně věnoval hokeji a od svých 12 let do současnosti také tenisu, díky kterému si na vysoké škole přivydělával jako trenér.

Jeho silné vlastnosti jsou hlavně soutěživost, cílevědomost, ctižádost a ochota učit se novým věcem.

V průběhu působení u Optimal Energy vybudoval do dnešního dne fungující strukturu, která působí téměř po celé Moravě a nyní se zaměřuje na rozšíření týmu do všech částí České republiky, budování nových kanceláří a také expanzi na Slovensko. V jeho týmu spolupracuje také se svým otcem a přítelkyní, se kterými tvoří fungující rodinný klan v rámci Optimal Energy.

Bc. et Bc. Petr Dejnožka

Bc. et Bc. Petr Dejnožka

O svém životě si rozhodnu sám.

Vedoucí obchodního týmu ve společnosti Optimal Energy. Prioritní akcionář.

Vystudoval obor geografie a kartografie na Přírodovědecké fakultě UK a obor finance na VŠE Praha. V roce 2011 byl svým otcem pozván na základní seminář Optimal Energy, která se tak stala jeho hlavní činností.

Jeho největšími zálibami jsou poznávání světa, sport a práce s lidmi.

Již během studia působil v nakladatelství jako redaktor zeměpisných publikací pro základní a střední školy a jako autor koncepce a propagátor programu finanční gramotnosti ve školách.

V roce 2013 otevřel v Chrudimi svou kancelář a jeho tým se rozrostl na šest desítek lidí. Za své největší úspěchy považuje zapracování několika svých spolupracovníků mezi profesionály v Optimal Energy. Od začátku téhož roku je součástí školícího týmu chrudimského střediska, kde se věnuje především předávání technických a obchodních informací.

Hlavním pracovním cílem je předání možnosti spolupráce s Optimal Energy co největšímu počtu lidí.

Ing. Zlata Ondráčková

 

Ing. Zlata Ondráčková

Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu." (Henry Ford)

Generální reprezentant, naceňovač, produktový specialista, lektor, moderátor firemních seminářů.

V Optimal energy začala pracovat v roce 2012 a brzy si uvědomila, že tato společnost jí umožní něco nevídaného – šetřit lidem peníze na něčem, co již denně používají. Nejvíce si váží ocenění „Zlatý obchodník“, který získala jako první žena a celkově jako třetí obchodník.

Mezi její silné stránky patří ctižádostivost, smysl pro fair play, cit pro obchod, asertivita, empatie.

Ráda cestuje, cvičí, vaří, čte a věnuje se své rodině.

Vystudovala Mendelovu Univerzitu v Brně, obor Ekonomika a management. Na Střední průmyslové škole ve Zlíně absolvovala Management obchodu a služeb.

Již od svých 13 let pomáhala v obchodě své matky, kde se naučila základní pravidla obchodu. Zkušenost to dle jejího názoru byla k nezaplacení, protože si uvědomila několik věcí, že obchod ji baví – je to hra, ze které musí vzejít jen vítězové a to na všech stranách a že není důležité, kolik hodin sedíte v práci, ale kolik jí uděláte dobře. Mezi její klienty patří obce, firmy i domácnosti v Jihomoravském kraji.

Zdeněk Husták

Zdeněk Husták

Svoboda není jen svoboda slova, cestování a financí, ale je hlavně stavem mysli a duše.

Jsem dítě "šedesátek", po maturitě v CZ Uh. Brod jsem nastoupil na vojenskou službu, byla to „pakárna“, ale jedno mě naučila, ovládání psychiky, stresu, samostatnosti, pořádku, ba i sílu kolektivu.

Tyto vlastnosti jsem použil v zaměstnáních - strojařině, jako kontrolor, mistr či vedoucí pracovník. Byl to však každodenní boj mezi mantinely, podřízení - nadřízení. Po dvaceti letech jsem si řekl: Dost bylo každodenního stresu! A odešel jsem si hledat klidnější zaměstnání.

Po životní zkoušce a roce na „pracáku“, hledání práce (a překonání krize díky mé rodině) mi můj kamarád Radek Frýsa (známý fotograf) řekl, mám pro tebe obchod, který tě postaví na vlastní nohy. Měl pravdu, a jelikož věřím šarlatánství a účinkům bylinek, dal jsem se jako OZ na LR Cosmetic. Výdělky nebyly velké, ale co bylo pozitivní, setkával jsem se s lidmi na stejné vlně.

Asi po roce přišel den "D" a přišla další nabídka od Radka. Slyším to dodnes: Nebudeš lidem brát žádné finance, ty jim je budeš předávat na zlatém podnosu! Měl na mysli energetické poradenství u firmy OE, kterým se živím jakožto EP již od podzimu 2009.

Již od začátku jsem se stal naceňovačem a vzápětí i akcionářem firmy. Nyní jsem se dostal na pozici GRIII, mým největším úspěchem je 5 místo Obchodník roku 2015. Ve firmě jsem spíš vlk samotář a věřím sám sobě. Odměnou je mi svoboda a tím i vydělané peníze. Nemusím vstávat s davem brzy ráno, nikdo mi neříká, kolik toho musím udělat a v jakém čase. Jsem sám sobě pánem.

Mezi mé záliby ještě za „totáče“ patřila undergroundová hudba a proto jsem po revoluci začal pořádat různé koncerty a provozoval jsem 5 let Rock club v Bojkovicích. Do teď koncerty různých žánrů v blízkém okolí stále pořádám. Samozřejmě dál navštěvuji rockové a metalové koncerty, které mě nabíjí pozitivní energií.

Další zálibou je každotýdenní fotbálek či jízda na kole přírodou a poslech rockové hudby.

Od mládí jsem svými dlouhými vlasy, oblékáním i názory nazýván rebelem, a proto rád říkám, že motivace je vymývání mozků a dám radši na vzor těch úspěšných ve firmě, kteří byli vždy o krok dále než všichni ostatní, a ne těch kecalů…

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc.

Společnost Optimal Energy jsme založili s jasnou vizí. Uspořit peníze zákazníkům na trhu s energiemi. Naši vizi jsme pojmenovali Energetické dobro, a díky tvrdé práci a vůli jsme vybudovali síť profesionálních poradců, odborníků, kteří pomáhají šetřit prostředky desítkám tisíc klientů.

Věřím ve schopnosti každého člověka, a mým cílem je vytvořit pro naše spolupracovníky stabilní a motivující prostředí, výborné podmínky pro práci, a umožnit každému, aby u nás dosáhl svých cílů.

Protože věřím v oboustranně výhodnou spolupráci, těm nejlepším spolupracovníkům dáváme možnost stát se spolumajiteli a akcionáři společnosti.

Pokud Vás můj příběh inspiroval, velmi rád se s Vámi setkám osobně a proberu možnosti slibné kariéry v naší společnosti.

Bc. Jan Matyásko

Již od založení Optimal Energy je jeho členem. Zastává pozici naceňovače, ředitele školicího střediska a současně je na pozici Manažer v kariéře OE.

Vystudoval obor Národní hospodářství na VŠE v Praze. Poté se začal řídit mottem, že nikdy nedopustí, aby škola stála v cestě jeho vzdělání.

Mezi jeho záliby patří osobní rozvoj, politika, plavby lodí a sporty od pétanque až po fotbal.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, všeobecný přehled, pozitivní přístup a nadšení.

Po krátké etapě ve finančním poradenství naštěstí nedodržel příslib, že již nikdy nebude podnikat. Dnes patří mezi deset největších akcionářů v Optimal Energy.

Ing. Milan Hloušek

Jeden ze zakladatelů Optimal Energy, kmenový akcionář, ředitel obchodní sítě, člen vzdělávací skupiny, porad vedení a rozšířeného vedení společnosti Optimal Energy. Podílník dodavatele Dobrá Energie.

Naceňovač, produktový specialista a do roku 2013 člen dozorčí rady Optimal Energy. Jednatel a jeden z majoritních vlastníku Optimal Knowledge, s. r. o.

Vystudoval obor ekonomie a management na Akademii Sting v Brně.

Mezi jeho záliby patří osobní a profesní rozvoj, do kterého investoval více než 800 tis Kč, v současné době studuje MBA na Univerzitě Aplikovaného Managementu. Dále vodní lyže, potápění, kynologie, kickbox.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, soutěživost a ctižádostivost.

Již během studia na střední škole přebral rodinnou farmu, kterou rozšířil a převedl do ekologického zemědělství. Několik let působil pod svým otcem v oboru finančního poradenství jako obchodník, manager a lektor.

V roce 2010, toho času ještě student na vysoké škole, společně se svým otcem rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do Optimal Energy. Do dnešní doby se vypracoval mezi nejlepší managery firmy s významným podílem na celkovém obratu společnosti.

Dan Konečný, MBA

Spoluzakladatel společnosti Optimal-Energy.cz, a. s., místopředseda představenstva a ředitel oddělení inovací.

Úspěch není stav, to je cesta. Úspěch je postupná realizace hodnotného cíle. Buddha tuto myšlenku vystihl krásně: „There is no way to happiness - happiness is the way“. Je důležité ze svého snu udělat cíl, cíl rozložit na menší plány a ty pak na splnitelné akce.

Celý svůj podnikatelský život vedu lidi k dosahování lepších výsledků. To je také důvod proč se mi v byznysu energetiky ve společnosti Optimal Energy daří snižovat náklady za energetickou spotřebu svým klientům a zároveň dosahovat finanční nezávislosti obchodním partnerům.

Od počátku podnikání jsem se zaměřil na využívání inovativních postupů a nejmodernějších technologií. Díky tomu se mi podařilo být o krok napřed před ostatními a v této vizi pokračuji dodnes. Ten, kdo má náskok totiž vidí příležitosti tam, kde o ní ostatní ani netuší.

Důležitou součástí mého života je celoživotní vzdělávání, to je totiž ta nejlepší investice do budoucna. Investuji do něj svůj čas a nemalé finanční prostředky. Na univerzitě aplikovaného managementu jsem získal titul MBA. Nyní studuji doktorát, zakončený titulem Dr.. S dalšími obchodními partnery se nám navíc podařilo spoluzaložit vysokou školu essential college, zaměřující se na profesní přípravu, kombinovanou s praxí.

Mé životní krédo: Pokud si chceš vydělat milion, poskytni službu v hodnotě 10milionů.

Milan Hloušek

Zakladatel a neúnavný inovátor současného vzdělávacího systému Optimal Energy, současně ředitel obchodní sítě a člen představenstva. Mezi jeho záliby patří život, klid a pohoda. Dříve pracoval jako zootechnik, pak začal podnikat v textilním průmyslu a poté se přesunul do finančího poradenství, kde 15 let působil a dosáhl jedné z nejvyšších pozic a stal se také spolumajitelem makléřské společnosti.

V roce 2010, společně se svým synem, rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do tohoto rodícího se odvětví. Od té doby se vypracoval mezi nejlepší manažery firmy, významně přispěl k jejímu rozvoji, což je patrné i na jeho rostoucím akcionářském podílu a členství v představenstvu.

Mgr. David Kudláček, MBA

Pracuje na pozici akcionář, ředitel vzdělávání a je členem představenstva společnosti Optimal-Energy.cz, a.s.

Po gymnáziu vystudoval Fakultu Tělesné Kultury Univerzity Palackého v Olomouci a od konce roku 1997 začal podnikat v oblasti finančního poradenství. V únoru 1998 otevřel svou první kancelář. Velmi rychle se stal členem středního managementu firmy, školil na všech úrovních, zejména obchodní dovednosti. V roce 2003 se kvalifikoval do vyššího managementu téže společnosti. V prosinci 2010 vstoupil do Optimal-Energy.cz, a.s. a kvůli této příležitosti postupně opustil pozici obchodního ředitele finančního poradenství a začal aktivně pracovat v energetice.

Patří k nejvýznamnějším akcionářům společnosti a velmi významně se také podílí na obratu celé firmy, získal zásadní podíl v projektu Dobré energie. Stal se třetí historickou T7 ve firmě. Mezi jeho životní cíle patří finanční svoboda, kterou úspěšně buduje zejména díky svým majetkovým podílům v OE a jejích projektech. Setkání s OE nezapomenutelně změnilo jeho život.

Jeho celoživotní vášní je sport, zejména fotbal, který aktivně hrál 27 let. Ve volném čase rád sleduje fotbalové úspěchy svých synů, aktivně hraje nohejbal, futsal a velmi rád poznává nové země.

Dlouhodobě podporuje několik charitativních projektů.

ŽIVOTNÍ CÍL: FINANČNÍ NEZÁVISLOST A Z NÍ PLYNOUCÍ SVOBODA.

Karel Prchlík

Manažer obchodní sítě, asistent produktového ředitele, produktový specialista, organizátor školení a referent, ředitel analytického oddělení. Vystudoval střední odborné učiliště Aero Vodochody. Při podnikání pak vystudoval podnikatelskou střední školu zaměřenou na ekonomiku, management, marketing, účetnictví, právo a filozofii.

Mezi jeho záliby patří jízda na kole, běh v přírodě, zimní sporty, potápění, kynologie a zdravý životní styl.

Jeho silné vlastnosti jsou smysl pro spravedlnost, cílevědomost, důslednost, analytické myšlení, touha vše zdokonalovat a nebojí se nových výzev.

Po sametové revoluci odešel 2 × sbírat zkušenosti do světa a v roce 1993 absolvoval rekvalifikační školení v oboru finančního poradce. V tomto oboru velice krátce dosáhl pozici manažera vedení společnosti a zároveň se stal ředitelem oddělení životního a důchodového pojištění. Následně byl také zvolen jako vedoucí oddělení pro péči o klienta a spolupracovníka. V těchto vedoucích funkcích nasbíral mnoho zkušeností při jednání s obchodními partnery, tvorbě nových produktů, řízeni pracovních skupin a kolektivu, organizování porad a školení.

Tyto zkušenosti dnes využívá v Optimal Energy. Podnikání v energetickém poradenství vidí jako svoji novou životní příležitost.

Vojtěch Chaloupka

Manažer na pozici T5, člen vzdělávací skupiny, člen vedení společnosti, tvůrce kalkulátoru MZU a šťastný otec syna Patrika.

Narodil jsem se 19. 6. 1986 v Brně. Vystudoval jsem střední průmyslovou školu - strojní obor informační technologie. Ve studiu jsem pokračoval na VUT, nejdříve na oboru Mechatronika a pak jsem přešel na obor Energetika, procesy a Ekologie.

Pracovně jsem začal již v 18. letech jako OSVČ. Moje první podnikání byla výroba kroužkových zbrojí – několik si jich zahrálo i ve filmech ve Francii. Z důvodu konkurence z Indie jsem hledal uplatnění jinde a dostal jsem se do společnosti UPC, kde jsem 4 roky při škole prodával D2D internet, televize a telefony. I zde se trh nasytil a nebyla to práce, která by mě naplňovala.

Hledal jsem něco nového a můj šéf z UPC mě vzal v lednu 2011 na školení k Optimal-energy.cz. Časem jsem pochopil obrovský potenciál a díky spolupráci s mým mentorem a průvodcem Milanem Hlouškem jsem dokázal od září 2011 do června 2012 postoupit z pozice T1 na T5 a dostat se na měsíční příjem převyšující 100 000 Kč.

V Optimal-energy.cz je pro mě hnacím motorem vize, která je nejen napsaná na papíru, ale lidé ve firmě jí i žijí. Poznal jsem lidi ve vedení a řekl jsem si „Toto jsou lidi, se kterými chci podnikat.“ Od té doby na sobě pracuji a snažím se, aby moje firma prosperovala a posouvala se dál.

Michal Papež

Manažer ve společnosti Optimal-Energy.cz, a.s. a vedoucí kanceláře v Ivančicích.

Vystudoval SPŠE Kounicova v Brně obor Silnoproudá elektrotechnika. Poté nastoupil na VUT v Brně na Elektrotechnickou fakultu, kde zjistil, že k životu není potřeba mít vysokoškolský titul, že život si každý člověk může žít podle sebe, úspěch záleží vždy na cílevědomosti člověka, ne na dosaženém vzdělání.

V únoru 2011 nastoupil do zaměstnání na pozici reklamačního technika u českého výrobce plynových kotlů. V Březnu 2013 navštívil Základní seminář společnosti Optimal-Energy.cz, a.s., a když poznal vizi „ENERGETICKÉHO DOBRA“, chtěl být hned součástí této firmy. Čím více poznával lidi ve firmě, tím více chtěl kariérně i osobně růst a to se mu daří.

Od roku 2014 převzal ivančickou kancelář a do budoucna chce otevřít kanceláře i v širším okolí.

Jeho záliby jsou fitness, florbal, cestování a šnorchlování.

Patrik Herout, BBA

Energetický specialista a certifikovaný fotovoltaický expert ve společnosti Optimal-Energy a.s Vystudoval střední školu zakončenou nástavbovým studiem se zaměřením na ekonomiku a podnikání. Následně studoval na University of Applied Management obor business excellence s uspěšným ukončením a získání titulu BBA.

Profesní zkušenosti má z oboru stavebnictví, strojírenství, autodopravy, financí, obchodu a jako jezdec a ošetřovatel dostihových koní. První podnikání zkoušel ve svých 22 letech u společnosti zabývající se prodejem reklam. V roce 2009 se změnila jeho situace a musel přehodnotit směr svého života, proto podnikání ve financích viděl jako dobrou příležitost. V roce 2013 ho oslovil s nabídkou spolupráce jeho kamarád Michal Papež.

Filozofie a směr firmy ho nadchla natolik, že se od roku 2014 rozhodl věnovat práci u OE naplno. Jako nespornou výhodu oproti předešlým oborům vnímá práci u OE v budování pasivního příjmu a tím dokonalé zhodnocení svého času. Váží si především svého manažera a kamaráda Michala Papeže, tak i neustále pozitivně naladěných Milanů Hloušků ☺.

Za své přednosti považuje především vytrvalost, houževnatost a pozitivní přístup.

Mezi jeho záliby patří motorsport-nejvíce F1, adrenalin, UFO, příroda, vesmír a hi-technologie. Má rád kvalitní rum, víno a slivovici.

Miloš Leinweber

Do roku 1991 pracoval jako samostatný zkušební technik na podnikové zkušebně OEZ, k. p. Poté se začal věnovat obchodu a následně i finančnímu poradenství v oblasti hypotečních a podnikatelských úvěrů.

V roce 2011 dostal příležitost pracovat ve firmě Optimal Energy, a. s., kde využil dosavadních kontaktů a zkušeností pro další profesní i osobní rozvoj. Pracuje ve skupině pro výběr a zavádění sekundárních produktů. Kancelář má v Letohradu.

Mezi jeho koníčky patří sport, motorky a to hlavně veteránské a české výroby.

Ing. Alan Bališ

K Optimal Energy se přidal v březnu roku 2013. V té době ještě v korporátní sféře zastával pozici Business Analyst. Vždy však věděl, že jeho touhou je být obchodníkem.

Od ledna roku 2015 se podnikání věnuje naplno. Nyní na pozici generálního reprezentanta figuruje v jedné z nejrychleji se rozvíjejících pražských skupin.

Na VŠE v Praze vystudoval bakalářský obor Finance a finanční služby, následné magisterské vzdělání absolvoval na rovněž pražské VŠFS.

Baví ho cestování, jízda na kolečkových bruslích a plavání. Má rád dobré jídlo a společnost přátel.

Mezi jeho silné stránky patří nadšení pro věc, pozitivní přístup a komunikativnost.

Ing. arch. Martina Zavřelová

Jeden z nejúspěšnějších obchodníků Optimal Energy, produktový specialista, naceňovač. Vystudovala obor architektura a urbanismus na Fakultě architektury VUT v Brně.

Mezi její záliby patří kočky, cestování a kočky. V neposlední řadě ještě také kočky, které mají doma s manželem dvě – Pucifala a Ťůfu. Procestováno má většinu států Evropy, Turecko nebo třeba Kubu.

Její silné vlastnosti jsou pečlivost, cílevědomost a soutěživost – i proto se také pravidelně umisťuje v soutěži „Obchodník 300“. Ona sama by se však pravděpodobně těmito třemi vlastnostmi nedefinovala, protože tou převládající je u ní skromnost.

Obchod a komunikaci s klienty má v krvi již od střední školy – v té době začala pracovat v Hudy sportu, kde vydržela osm let. Poté následovala asi půlroční zastávka v Koryně – opět jako obchodník, jen sportovní vybavení vyměnila za kuchyně.

V roce 2012, ještě jako studentka na vysoké škole, následovala kroky svého manžela a jako Generální reprezentant vstoupila naplno do Optimal Energy.

Dnes je jedním z nejlepších obchodníků firmy.

Jaroslav Zavoral

Se společností Optimal-Energy.cz, a. s., („OE“) spolupracuje již od července 2012. Nejprve chtěl jen ušetřit za výdaje svým příbuzným, ale nakonec od června 2014 spolupracuje na vizi energetického dobra na full-time. Zastává pozici generálního reprezentanta, produktového specialisty a naceňovače v kariéře OE. Jako pátý v pořadí získal ocenění Zlatý obchodník v Clubu 300. Stal se sedmým nejlepším obchodníkem roku 2016.

Vystudoval SPŠE v Pardubicích, a následně začal pracovat jako zaměstnanec v malé IT firmě v Poličce, kde setrval až do půlky roku 2016.

Pochází z Poličky, kde také otevřel kancelář a nabízí tak všem svým klientům z řad domácností, podnikatelů, firem a veřejné správy veškerý dostupný komfort, při řešení jejich energetických potřeb. Kromě spolupráce s OE ještě jako koníček podniká v oblasti IT, ve které má více jak desetileté zkušenosti.

Mezi jeho záliby patří cestování, plavání, informační technologie, má rád dobré jídlo a společnost jeho přátel, se kterými pravidelně podniká různé akce.

Jako své silné stránky uvádí pozitivní přístup, vytrvalost, komunikativnost a cílevědomost. Jeho doménou je řešení technických i obchodních případů, které na první pohled vypadají neřešitelně.

Jan Benešík

Prodejem energetických komodit se zabývá 10 let a ředitelem své obchodní sítě je 8 let. Dnes je spolumajitelem OE i DE, kde působí od jejich vzniku. Úspěšně vede svůj tým, jehož členové pomáhají klientům, kterým komplikují život tzv. energošmejdi. Energetiku bere jako byznys i jako službu - jak pomoci lidem k úsporám, jak pomoci lidem od šmejdů, jak pomoci energetickým poradcům živit se slušnou prací za slušné peníze.

Nepovažuje za normální, aby práce přerostla osobní život a proto se věnuje kultuře, sportu i společenskému životu, jehož nedílnou součástí je komunikace s lidmi a zjišťování názorů na nejrůznější společenská témata a také proto mezi jeho výrazné vlastnosti patří komunikativnost, pracovitost, efektivita.

Nikdy nepropadl trendu žít podle cizích myšlenek, v zásadě funguje na principu účelně pracovat a pomáhat druhým účelně pracovat.

Mgr. Marek Polášek

Akcionář, produktový specialista a generální reprezentant pracuje ve firmě Optimal-Energy.cz, a. s. od konce roku 2011.

Vystudoval Fakultu Sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Sport je celoživotně jeho největším koníčkem a stále se mu aktivně věnuje. Již sedmým rokem působí také jako trenér mládeže ve fotbalovém klubu Zbrojovka Brno. Mezi jeho další záliby patří četba, cestování a osobní rozvoj.

Pochází z Prostřední Bečvy, kde je jeho hlavní pole působnosti a kde má nejvíce klientů. V nejblížší době plánuje otevřít kancelář v Rožnově pod Radhoštěm. Dále chce rozšířít klientskou síť, hlavně v okresech Vsetín, Nový Jičín, Frýdek-Místek a pomáhat lidem projektem Modrozelená úsporám.

Zdeněk Husták

Od maturity jsem pracoval přes 20 let v oboru kovoobrábění v různých firmách od  pozice mistra kontrolora až po metrologa. Při práci jsem jako zálibu provozoval rockový club v Bojkovicích. Pak jsem se stal obchodním zástupcem LR Cosmetic. Poté mi nabídl spolužák ze střední, známý fotograf Radek Frýsa, práci v OE.

Psal se rok 2010 a v OE jsem začal působit jako energetický poradce. Později jsem se stal naceňovačem. Dosáhl jsem na pozici GRIV, a dokonce jsem se stal akcionářem  OE. Již pátým rokem se objevuji mezi deseti nejlepšími obchodníky roku.

Mám rád cestování, jízdu přírodou na kole, rád si každý týden zahraji „fotbálek“. Mojí životní láskou je rocková a metalová hudba.

Vždy jsem chtěl být sám sobě pánem, a to se mi podařilo. Svoboda každodenního dne je k nezaplacení.

Michal Sotolář

Michal Sotolář

Manažer ve společnosti Optimal-Energy.cz,a.s., majitel prioritních a kmenových akcií, lektor ve vzdělávacím středisku v Praze.

Kanceláře má v Praze a v Západních Čechách. Vystudoval Fakultu stavební na ČVUT.

Po absolvování bakalářského studia se naplno pustil do podnikání ve společnosti Optimal-Energy.cz, a.s. Díky této příležitosti se velmi rychle dostal k vlastnictví prioritních a kmenových akcií společnosti, ke koupi a pronajímání nemovitostí a investování peněz do dalších aktiv.

Za pár let práce ve společnosti již vlastní aktiva v jednotkách milionů korun.

Nyní pomáhá desítkám poradců v celé České republice se lépe profesionalizovat. Michal je velice soutěživý, inspirativní a vytrvalý leader.

Jeho hlavní záliby jsou osobní rozvoj a sport.

Arnošt Vendler

Do Optimal Energy (OE) se přidal v září roku 2014. V té době pracoval jako servisní technik na čerpacích stanicích po střední Evropě. Podnikání pro něj bylo vždy touhou a tak se vrhl do energetiky, kde od roku 2015 naplňuje svůj potenciál.

Vystudoval SPŠST Panská, obor Digitální a telekomunikační technika v Praze. Jakožto velký fanoušek Apple produktů vyzkoušel i rok práci v servisu těchto zařízení.

Pochází z Mělníka, kde mu příležitost podnikání v OE představil Jan Pospíšil, který je jeho manažerem a hlavně skvělým kamarádem. Zastává pozici generálního reprezentanta, produktového specialisty, analytika, specialisty na fotovoltaické elektrárny a LED osvětlení. Svým klientům přináší maximální podporu v oboru energetiky.

Mezi jeho záliby patří nové technologie, osobní rozvoj, cestování, zvířata a turistika. Obklopuje se skvělými lidmi i ze sféry svých klientů, se kterými buduje dlouhodobé přátelské vztahy.

Co může nabídnout svým klientům je smysl pro detail, pozitivní přístup, technická odbornost a komunikativnost.

V rámci firmy má zájem o celkový posun všech kolegů, zaměřuje se na pomoc se složitými obchodními případy a jeho cílem je stát se akcionářem pásma „A“, což přináší zajímavé možnosti v rámci firmy.

Aleš Fouček

Manažer ve společnosti Optimal-energy.cz a.s., vedoucí kanceláře ve Znojmě.

Jeho celoživotní pracovní profesí je stavebnictví, oblast vytápění. V roce 2010 založil úspěšnou společnost FOUCZECH energy saving systems s.r.o., která vyrábí úsporné skleněné topné panely.

Na konci roku 2019 navázal spolupráci se společnosti Optimal-Energy.cz, a.s., kde ho oslovila vize s názvem „ENERGETICKÉ DOBRO“.

V současné době zastává pozici CEO ve společnosti FOUCZECH a pozici manažera ve společnosti Optimal-Energy.

Jeho záliby jsou cestování a poznávání stavební architektury, lyžování, potápění a rybaření.

ŽIVOTNÍ CÍL: „Finanční svoboda a šťastní lidé kolem sebe”

Mgr. Vlastimil Havránek, EFA

Vedoucí manažer kyjovské kanceláře, Garant vzdělávacího střediska v Kyjově, člen Vzdělávací skupiny, účastník porad vedení a rozšířeného vedení společnosti Optimal Energy.

Narodil se v roce 1975, vystudoval na přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně obor učitelství matematika a fyzika pro střední školy. Poté učil 10 let na gymáziu v Kyjově a od roku 2008 se věnuje finančnímu poradenství, kde je držitelem mezinárodně uznávaného titulu EFA (European Financial Advisor). S Optimal Energy spolupracuje od roku 2021, kde po krátké úspěšné kariéře obchodníka nastoupil velmi brzy na cestu manažera.

Veškerý svůj čas rozděluje mezi rodinu a práci.

Mezi jeho přednosti patří pracovitost, systematičnost, analytické myšlení, lidský přístup a nekonfliktnost, a to jak v práci, tak i v osobním životě. Je zdatný řečník, má talent na přednášení, komunikaci s lidmi a schopnos vysvětlovat i složité věci pochopitelnou formou.

Jiří Hudeček

Manažer Tišnovské kanceláře, člen vzdělávací skupiny a porady vedení společnosti Optimal Energy.

Specialista na FVE se zaměřením na rozšiřování a zaučování nových specialistů na FVE a dále vlastní analytické oddělení, kde se také zaučují noví analytici ve firmě.

Mezi jeho záliby patří všeobecně sport ale nejvíce je to fotbal. Rád cestuje a poznává nová místa.

Je ženatý, otec dvou dětí.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost a loajalita.

V roce 2019 dostal pozvánku na Kurz energetické gramotnosti od jeho manažera a zhruba po třech měsících vstoupil do Optimal Energy na full time. Do dnešní doby se vypracoval mezi Specialisty FVE na nejvyšší úrovni, je manažerem na pozici T5, má funkční kancelář a je akcionářem firmy.

Tomáš Pelikán

Manažer, člen porady vedení

V Optimal Energy působí již od roku 2013 jako obchodník pro domácnosti i firemní klientelu. V Roce 2015 byl na firemní dovolené na lodi, kde poznal vedení společnosti a firma mu přirostla k srdci. V květnu roku 2022 nastoupil na Leadership akademii a rozhodl se stát manažerem a budovat obchodní tým. Během půl roku udělal 2 manažerské postupy a kvalifikoval se na poradu vedení společnosti. V současné době studuje MBA na Essential College v Brně.

Mezi jeho záliby patří: tenis, fitness a večírky s přáteli. Je vášnivým fanouškem fotbalové Slavia Praha.

Cíle: stát se akcionářem společnosti, osvobodit desítky lidí ze zaměstnání, šířit vizi Energetického Dobra a pomoci lidstvu v přechodu na udržitelné zdroje energií.

Bc. Zdeněk Minář

Manažer obchodního týmu s kanceláří v Třinci, kmenový akcionář, prioritní akcionář, člen vzdělávací skupiny, porad vedení Optimal Energy.cz a.s. a garant školícího centra ve Frýdku-Místku.

Vystudoval obor Management se zaměřením na psychologii v Brně. Krátce po vystudování se naplno pustil do podnikání s Optimal-energy.cz, a.s., kde ho zaujala vize Energetického dobra.

V současné době studuje MBA na Univerzitě Essential College, jejíž poznatky se snaží využít okamžitě v praxi.

Mezi jeho záliby patří osobní rozvoj, rodina, cestování a sport, hlavně fotbal, který hraje doposud. Nejlepší kombinací je cestování se svou rodinou a přáteli J

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, pozitivní myšlení a komunikativnost.

Cíle: Finanční svoboda, ze které pramení celková svoboda

Krédo: ,,Ať si myslíš, že něco dokážeš, nebo nedokážeš, pokaždé budeš mít pravdu.“ Henry Ford