Nabídka služeb

Pomáháme Vám optimalizovat náklady na energie.

Naše portfolio

Spolupracujeme dlouhodobě​

Základním pilířem filozofie Optimal Energy je princip win-win (výhra-výhra). Pokud jakákoliv dohoda nepředstavuje přínos pro obě zúčastněné strany, je špatná, a nikdy by neměla být uzavřena.

Dáváme něco navíc

Výsledný užitek z naší práce je více než součtem užitku jednotlivých položek. Podle této koncepce nevnímáme pouze dílčí nedostatky, ale primárně se zaměřujeme na celkový stav.

Šetříme Vám peníze

Z těchto důvodů jsme pro naše klienty připravili portfolio služeb, které dlouhodobě napomáhají k optimalizaci nákladů na energie.

ModroZelená Úsporám - MZÚ

Projektové řešení MZÚ, je vlajkovou lodí Optimal Energy. Je to komplexní energetické poradenství určené pro většinu klientů, zejména domácností, firem a obcí.

ModroZelená Úsporám - MZÚ

Projektové řešení MZÚ, je vlajkovou lodí Optimal Energy. Je to komplexní energetické poradenství určené pro většinu klientů, zejména domácností, firem a obcí. V rámci analýzy zjistíme, které energetické úspory můžete uplatnit a efektivně pak zkombinujeme například úspory na vodě, vytápění, osvětlení, elektřině, distribuční sazbě, jističi, plynu a další.

"Drobnými opatřeními, i v malém bytě, přinášíme velké úspory."

MZÚ je velmi zajímává metoda snižování nákladů, jelikož její návratnost je několikanásobně kratší než u klasických, a i přes svoji nákladnost populárních metod, jako je zateplení domu, výměna oken a dalších.

I přes nízkou finanční náročnost a rychlou návratnost zajišťujeme, zejména u větších projektů, financování, při kterém se již dostáváme do kategorie EPC.

Energetické služby se zárukou (z angl. Energy Performance Contracting, také EPC) představují velmi efektivní nástroj realizace úsporných opatření.

Metodu EPC lze charakterizovat jako zaručení předpokládaného snížení spotřeby energie, které se projeví v úsporách provozních nákladů, použitých na splácení původní investice.

Interně aplikujeme EPC v OE pod názvem "ModroZelený byt", tedy jak z názvu vyplývá, EPC je zaměřeno zejména na segment domácností.

Vzorový příklad výsledku analýzy domácnosti

Na základě poskytnutých údajů vypracujeme kompletní analýzu Vaší domácnosti a drobnými úspornými opatřeními dokážeme výrazně snížit výdaje za elektřinu, plyn, osvětlení, vodu a její ohřev.

Úspora za 10 let - 257 621 Kč

Celková investice - 7 905 Kč

Mezi tato úsporná řešení patří optimalizace dodavatele, distribuční sazby a celkové snížení spotřeby vody a elektrické energie.

Nabízíme Vám dlouhodobou spolupráci. Neustále sledujeme energetický trh a podle probíhajících změn aktualizujeme svou nabídku. V rámci pravidelného servisu Vás budeme informovat o dalších možnostech jak snížit výdaje za energie.

  Fotovoltaická elektrárna

  Nechcete odebírat elektřinu od drahého dodavatele? Vyrábějte si svoji vlastní. Investicí do fotovoltaické elektrárny můžete ušetřit významné částky a také přispět životnímu prostředí. Poradíme Vám jak na to.

  Fotovoltaická elektrárna
  Začněte si vyrábět vlastní elektřinu ze slunce. Zařízením fotovoltaické elektrárny šetříte jak své vlastní úspory, tak životní prostředí. Vaší peněžence pomůžeme uspořit také získáním dotace na zřízení celého fotovoltaického systému. V současné době velkého zdražování energií, je FVE investice, která se vyplatí více, než kdykoli dřív. Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu
  • Snížení měsíčních plateb – elektřinu, kterou si na střeše vyrobíte a doma spotřebujete, nemusíte nakupovat ze sítě. Ušetříte tedy nejen za dodávku, ale i za distribuci. FVE Vám může snížit roční spotřebu až o 80 %.
  • Podpora od státu – je možné získat dotace až do výše 205 000 Kč. Přispějete k ochraně životního prostředí – solární systémy vytváří o 91 % menší znečištění CO2 než zemní plyn a o 96 % méně CO2 než výroba elektřiny z uhlí.
  • Investice – investicí do FVE zhodnotíte své úspory ročně o 8-12 % (a v případě zdražení energií i mnohem více). Svoji nemovitost pak zhodnotíte o stovky tisíc.
  • Ušetříte a nemusíte se bát zdražení – pořízením vlastní fotovoltaické elektrárny můžete ušetřit i několik desítek tisíc korun ročně v závislosti na vaší spotřebě a velikosti elektrárny. Navíc díky své elektrárně budete mít elektřinu vyrobenou ze slunce stále za stejnou cenu, nemusíte se tedy bát zdražení od dodavatelů.
  • Nemusíte se bát výpadku proudu z distribuční sítě – při pořízení hybridní elektrárny můžete nadále využívat elektřinu z bateriového uložiště. Prostě když sousedi nesvítí, vy máte své pohodlí a komfort zachovány.
  • Elektromobilita – pokud uvažujete o koupi elektromobilu nebo elektrokola, je jen logické využít potenciál Vaší střechy a zajistit si „palivo“ pro Váš elektromobil u vás doma.
    Proč si vybrat fotovoltaiku od Optimal-Energy?
  • Vše vyřídíme přes naši dceřinou společnost Optimal-Powerenergy
  • Dotace – Garantujeme Vám získání dotace až do výše 205000 Kč.
  • Působíme po celé ČR
  • Nemusíte se o nic starat – naši poradci Vám pomohou s veškerou problematikou týkající se výběru, zařízení a provozu Vašeho vlastního zdroje elektrické energie. U Vás doma zjistí, jaká technologie je pro Váš dům nejvhodnější a vše za Vás vyřeší, včetně dotace a instalace.
  • Vše testujeme – každý produkt dlouhodobě zkoušíme v naší testovací nemovitosti tak, abychom měli jistotu, že dané řešení funguje na 100 %.
  • Budujeme dlouhodobou spolupráci – postavením Vaší nové elektrárny naše spolupráce nekončí, ale naopak začíná. Budeme se o Vás starat po celou dobu fungování Vaší FVE. Zajistíme Vám jak záruční, tak i pozáruční servis. Vaši elektrárnu on-line monitorujeme a pokud zjistíme problém, zasíláme k Vám technika, který vše opraví. Pomocí monitoringu navíc můžete snadno zjistit, kolik Vám elektrárna vyrábí.
  • Zvýšení energetické potřeby zajištěno – pokud si pořídíte elektromobil, saunu, klimatizaci či jiný náročnější spotřebič, umíme Vaši elektrárnu zvětšit až o desítky procent za zlomek pořizovací ceny, protože s možným rozšířením počítáme již v parametrech při návrhu a instalaci vaší elektrárny.
    Jak to u nás funguje krok za krokem?
  1. Krok – nezávazná konzultace s jedním z našich specialistů
  Abychom dokázali sestavit nabídku na míru, potřebujeme zjistit potřebné informace. Ty se dozvíme na předem domluvené schůzce.
  1. Krok – Návrh řešení na míru podle vašich potřeb i s ohledem na budoucnost.
  2. Krok – podpis smlouvy
  Po odsouhlasení řešení můžeme nachystat smlouvu k podpisu. V tuto chvíli se jedná o návrh smlouvy, který je dělaný Vám přímo na míru tak, aby vyhovoval požadavkům Nové Zelené úsporám a splnil všechny náležitosti pro získání dotace.
  1. Krok – našetření na místě
  Při podpisu s Vámi projde proškolený specialista detaily instalace. Následně dostanete vizualizaci umístění panelů na Vaší nemovitosti.
  1. Krok – úhrada zálohy
  2. Krok – instalace elektrárny
  V dohodnutém termínu od podpisu Smlouvy o připojení FVE s distribucí Vám nainstalujeme Vaši novou elektrárnu. Instalace zabere jeden až tři pracovní dny.
  1. Krok – uvedení do provozu
  Po instalaci elektrárny proběhne revize FVE, seznámení zákazníka s provozem a ovládáním ( a následně budeme žádat distributora o oficiální připojení FVE k distribuční síti. Následuje několik potvrzení pro NZU a dotace je do 6 týdnů na Vašem účtu.
  1. Krok – A už jen vyrábíme a vyrábíme a šetříme náklady …
  Princip fungování FVE u Vás doma Sluneční záření dopadá na fotovoltaické panely umístěné na střeše Vašeho domu, které vyrábí stejnosměrný proud. Ten se kabely přenese do technické místnosti, kde je umístěn střídač, který jej přemění na proud střídavý a ten se ihned dodává ke spotřebičům ve Vaší domácnosti. Pokud je energie více, než spotřebiče potřebují, převede se tato energie do baterií, kde bude uskladněna pro pozdější využití, nebo do ohřevu vody v bojleru. FVE pro firmy Všechny druhy FV elektráren navrhneme na míru a dodáme kompletně na klíč. Díky dohledovému centru zajistíme monitoring 24/7. Staráme se i o následný servis. Jaké FVE pro firmy můžete využít?
  • Střešní instalace – pro efektivní využití střechy vaší společnosti
  • FV parky – pro efektivní využití pozemku
  • AGRIVOLTAIKA – pro efektivní využití vašeho pole
  • FVE na poli pomáhá vytvořit mikroklima a prospívá tak úrodě
  • Agrivoltaika zabere méně než 1 % půdy
  • Využití pole pro zisk úrody i čisté energie
  Projekt modrozelená úsporám Díky projektu modrozelená úsporám je návrh Vaší elektrárny opravdu na míru. Vybíráme více než 100 různých údajů, které nám pomohou přesněji porozumět tomu, jak s energií v domácnosti nakládáte. Naši analytici tyto údaje vyhodnotí a vyberou pro Vás jednu z více než 40 variant elektráren. FVE v projektu MODROZELENÁ úsporám:
  • vyzkoušená technologie známá již 100 let
  • dlouhá životnost (FV panely vydrží dodávat elektřinu déle než 50 let)
  • již od malé spotřeby se vyplatí elektrárnu pořídit (stát dotuje až do výše 205 000 Kč)
  • ekologická výroba elektřiny v místě spotřeby
  • Skvělá investice na důchod (zafixování ceny elektřiny po celou dobu životnosti elektrárny )
  • Zajímavá návratnost v řádu let, skvělé zhodnocení investice (pořízením FVE si zvýšíte hodnotu nemovitosti o stovky tisíc)
  • Inteligentní řešení (vše jde sledovat a řídit on-line)
  • Záruka na výkon panelů až 30 let
  S projektem MODROZELENÁ úsporám můžete také získat:
  • Snížení spotřeby elektrické energie (LED žárovky)
  • Regulace spotřeby vody (spořiče vody)
  • Snížení nákladů na vytápění (fólie za radiátory)
  • Snížení nákladů na chlazení (výměna chladničky)
  • Optimalizace dodávek elektrické energie a plynu
  • Změna technologie vytápění nově tepelným čerpadlem
    Příklady z praxe Klient Josef Kulíšek, Přerov Pan Kulíšek kontaktoval našeho obchodního zástupce, pana Luďka Ondráčka s tím, že si chce vyrábět vlastní elektřinu. Doposud využíval elektřinu (19,5 MWh/ročně) a plyn k vytápění a ohřevu vody (38 MWh/ročně). Celkové náklady na energie u bývalého dodavatele, bez využití fotovoltaických panelů, byly 164 715 Kč ročně. Nově pan Kulíšek platí 94 033 Kč ročně s jednorázovou investicí 289 000 Kč za FVE. Jeho úspora tedy činí 70 682 Kč každý rok. Navíc díky našemu projektu modrozelená úsporám v následujících 30. letech při 3% růstu cen energií zaplatí 4 473 650 Kč, bez realizace 7 836 385 Kč, takže tu máme další krásnou úsporu ve výši 3 362 735 Kč. Nutno podotknout, že dotace na tuto realizaci dosáhly výše 155 000 Kč. Klient Hynek Hlavenka, Vsetín Krásným příkladem toho, že se díky FVE dá ušetřit i v případě malého domku, je realizace u klienta, jehož obchodním zástupcem je pan Luděk Ondráček starší. V tomto případě jsme fotovoltaické panely instalovali na zahradní domek, kde klient využíval pouze elektřinu. Celkové náklady na energie u bývalého dodavatele činily 59 000 Kč ročně. Nově klient platí 33 369 Kč s jednorázovou investicí 231 000 Kč. Každý rok tedy klient ušetří 25 631 Kč. S realizací projektu modrozelená úsporám v následujících 30. letech při 3% růstu klient zaplatí 1 587 559 Kč. Úspora díky tomuto projektu činí 1 219 391 Kč. Dotace na tuto realizaci dosáhly výše 155 000 Kč. Klient Zbyněk Nejezchleba, Slavkov u Brna O rodinný domek, kde klient využívá elektřinu (5,9 MWh) i plyn (36 MWh) se stará obchodní zástupce pan Tomáš Křížek. Klient u původního dodavatele za energie platil 79 500 Kč ročně. Nyní jsou jeho náklady na energie 51 979 Kč ročně s jednorázovou investicí 152 500 Kč. Úspora dosáhla výše 27 521 Kč každoročně. V následujících 30. letech, při 3% růstu cen energií a s realizací modrozelené úsporám klient zaplatí 2 472 921 Kč, úspora díky tomuto projektu činí 1 309 325 Kč. Dotace byly ve výši 152 500 Kč. Klient Silvie Haviánková, Přerov Obchodní zástupce Marek Kaleta pomohl díky FVE ušetřit klientce na rodinném domě. Klientka využívá jak plyn (16 MWh), tak i elektřinu (11 MWh). U původního dodavatele celkové náklady na energie činily 66 700 Kč ročně, nová platba je 40 450 Kč ročně s jednorázovou investicí 251 000 Kč. Každoroční úspora je 26 250 Kč. S projektem modrozelená úsporám v následujících 30. letech klientka na energiích zaplatí při 3% růstu cen energií 1 924 417 Kč. Úspora díky projektu činí 1 248 863 Kč. Dotace na tento projekt dosáhly výše 155 000 Kč.

   Změna dodavatele

   Na základě potřeb pomůžeme klientům vybrat nejvhodnějšího dodavatele nejen cenou, ale také rozsahem služeb.

   Změna dodavatele

   Energetický regulační úřad eviduje aktivní licence pro 585 subjektů pro obchod s energiemi (411 elektřina a 243 plyn; údaje k lednu 2019). Vyznat se v tak rozsáhlé nabídce je určitě složité a hlavně časově náročné.

   Naše společnost spolupracuje s portfoliem pečlivě vybraných a prověřených dodavatelů, u kterých jsme si jistí, že poskytují kvalitní služby bez skrytých poplatků a neetického chování ke klientovi. Dlouhodobá spolupráce s našimi dodavateli nám umožňuje vyjednat pro koncového zákazníka nižší cenu, než by si u stejného dodavatele mohl vyjednat sám.

   Pro svoje poradce jsme vyvinuli specializovaný software, který vždy obsahuje nejnovější ceníky našich partnerů a dokáže v nich na základě zadaných parametrů najít toho nejlepšího dodavatele přesně podle potřeb odběratele. V případě velkoodběratelů jsme schopní zabezpečit individuální nacenění elektřiny a plynu.

    Energetický audit

    Na vypracování energetického auditu zprostředkujeme energetického auditora.

    Energetický audit

    Energetický audit je soubor činností, které provádí energetický auditor za účelem vypracování dokumentu, který shrnuje stav budovy, využívání energie a hospodaření s ní. Dále obsahuje seznam doporučení pro dosažení větších úspor, a to jak energetických, tak ekonomických. Součástí je také hodnocení vlivu na životní prostředí.

    Energetický audit má za povinnost zpracovat dle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií a zákona v novelizovaném znění č. 177/2006 Sb. :

    • každá fyzická nebo právnická osoba, která žádá o státní dotaci v rámci Programu, pokud instalovaný výkon energetického zdroje přesahuje 200 kW,
    • organizační složka státu, organizační složka kraje a obcí a příspěvková organizace s celkovou roční spotřebou energie vyšší než je stanovena vyhláškou č. 213/2001 Sb., tj. 1500 GJ,
    • fyzická a právnická osoba s výjimkou příspěvkových organizací s celkovou roční spotřebou energie vyšší než je stanoveno vyhláškou č. 213/2001 Sb., tj. 35000 GJ,
    • hodnota, od níž vzniká pro fyzické nebo právnické osoby uvedené v předchozích odstavcích povinnost zajistit zpracování energetického auditu u budov samostatně zásobovaných energií, je stanovena ve výši 700 GJ celkové roční spotřeby.

    Celková roční spotřeba energie je součet všech druhů a forem energie ve všech odběrných místech provozovaných pod jedním identifikačním číslem.

    Povinnost zpracovat energetický audit má také každá osoba, která žádá o státní podporu v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie. Energetický audit je požadovanou přílohou k této žádosti. Energetický audit je také podkladem pro banku při žádosti o úvěr na realizaci energetických investic.

     Solární ohřev vody zdarma – NZÚ Light

     Využijte dotace Nová zelená úsporám Light a pořiďte si menší fotovoltaickou elektrárnu zdarma pro seniory a invalidy.

     Solární ohřev vody zdarma – NZÚ Light

     Naše dceřiná společnost Optimal-Powerenergy zajišťuje menší fotovoltaickou elektrárnu pro seniory a invalidy zdarma, její cenu pokryje kompletně dotace Nová zelená úsporám Light a to i předem před realizací, není tedy vůbec třeba sahat na peníze. Vše vyřídíme: instalaci, zapojení, dotace. A bez dotace k dispozici všem.

      

     KOLIK ZÍSKÁTE

     • 90 000 Kč na solární  fotovoltaický ohřev vody
     • Finanční prostředky můžete čerpat předem – zálohou
     • Podpoří se opatření provedená po 12. září 2022
     • Žádat můžete i v případě, že jste již podali žádost o dotaci nebo získali dotaci na zateplení a výměnu oken a dvěří z NZÚ Light

      

     KDO MŮŽE ŽÁDAT

     • Vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022
     • Vlastníci nebo spoluvlastníci trvale obývané stavby pro rodinnou rekreaci, ve které jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022

     PODMÍNKA! Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

     Více informací zde.

      

      

      LED a indukční osvětlení

      Přechodem k moderním energiím lze snížit náklady na osvětlení. V případě velkých firem, měst a obcí se jedná i úspory 50 až 90 %

      LED a indukční osvětlení

      Light-Emitting Diode

      LED, neboli Light-Emitting Diode, je technologie osvětlení založená na polovodičových diodách vyzařujících světlo. Jako hlavní výhoda LED diod se uvádí jejich nízká spotřeba. Jejich výhod je však mnohem více:
      • V podstatě okamžitý náběh do plného výkonu.
      • Možnost častého zapínání/vypínání.
      • Minimální tepelné emise - pracovní teplota kolem 60 °C.
      • Možnost vícebarevných světel.
      • Vysoká odolnost vůči poškození.
      • Malé rozměry.
      • Velká účinnost.

      Porovnání náhrad za klasické žárovky

      Klasická žárovka (W)1525406075100
      Halogenová žárovka (W)-1828425170
      Úsporná žárovka (W)4-55-78-1014-151823
      LED (W)2-33-44-55-67-912-14

      Veřejné osvětlení

      Technologie LED se stále větší měrou podílí na osvětlení veřejných prostor - pouliční osvětlení, továrny, hřiště, ... Při instalaci LED lamp je možné dosáhnout až 70% energetických úspor. Životnost LED svítidel je také přibližně 2× delší, než je tomu u klasických sodíkových lamp.

      Indukční zdroje

      Indukční světelné zdroje neobsahují žádná vlákna a elektrody. Vyznačují se dlouhou životností (od 60.000 hodin), minimální ztrátou svítivosti během životnosti, nízkou spotřebou elektrické energie (až o 50% nižší oproti konvenčním zdrojům světla). Další vlastnosti: minimální údržba, ekologicky nezávadné (žádný obsah rtuti), žádné blikání, okamžitý start světla, excelentní barevné podání (CRI>80), pracovní teplota od -35 °C, vysoká životnost i při vysoké teplotě prostředí, nabízené teploty světla: 2700K, 3500K, 4000K, 5000K, 6500K, záruka 5 let. Široké spektrum použití: domácnosti, průmyslové osvětlení, veřejné osvětlení, komerční osvětlení, osvětlení tunelů, benzinových stanic a nebezpečných prostor. Světelné zdroje jsou dostupné ve variantách kompaktních "žárovek" se závitem E27 nebo E40 (včetně vestavěného předřadníku) nebo jako samostatné zdroje s externím předřadníkem.
       

       Zajištění revizí a revizních zpráv

       Zajistíme návštěvu revizního technika, který provede revizi elektrických nebo plynových zařízení.

       Zajištění revizí a revizních zpráv

       Úkolem revizního technika je posoudit stav elektrického zařízení před uvedením do provozu nebo během provozu a popsat úroveň jeho bezpečnosti.

       Na základě těchto revizí je následně vystavena revizní zpráva podle platných zákonů a norem. Lhůty pravidelných kontrol a revizí elektrických zařízení, spotřebičů a ručního nářadí jasně stanoví příslušné normy ČSN 33 1500, ČSN 33 1610 a ČSN 33 1600.

        Optimalizace jističe před elektroměrem

        Předimenzovaný jistič před elektroměrem zbytečně zvyšuje celkové náklady na elektřinu. Naší prací je pomoci klientům zajistit správné nastavení.

        Optimalizace jističe před elektroměrem
        Jistič před elektroměrem je technické zařízení, které chrání celé odběrné místo. Zpravidla se nachází blízko elektroměru a lze jím kompletně odpojit dodávku elektřiny. Z hlediska úspor na dodávce elektrické energie je důležité, že hodnota tohoto jističe částečně ovlivňuje celkovou cenu elektřiny.
        Princip optimalizace jističe před elektroměrem spočívá v tom, že jistič nesmí být moc slabý, aby se nevypínal při běžném provozu, zároveň však nesmí být moc silný, aby dokázal ochránit odběrné místo a zbytečně nezvyšoval celkové náklady na elektrickou energii.
         

         Tepelná čerpadla

         Tento komplexní způsob vytápění a ohřevu užitkové vody je v současné době považován za jeden z nejoptimálnějších a tím i nejlevnějších. Tepelná čerpadla získávají až 75% energie z okolního prostředí. Dokážeme zajistit nejen instalaci těchto čerpadel, ale vyřešíme za Vás i dotace ve výši až 130 000 Kč.

         Tepelná čerpadla
         Proč se vyplatí investovat do tepelného čerpadla? 
         Energie, kterou využívají tepelná čerpadla, je všude okolo nás. A užívat ji můžete zdarma v souladu s životním prostředím. Díky tepelným čerpadlům ušetříte až 60 % nákladů na vytápění domu a ohřev vody.
          

          Průkazy energetické náročnosti budov

          Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) se díky novele zákona o hospodaření energií stává pro řadu domů nezbytností.

          Průkazy energetické náročnosti budov

          Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) se díky novele zákona o hospodaření energií stává pro řadu domů nezbytností. Pro vystavení PENB máme potřebnou kvalifikaci, oprávnění i zkušenosti. A také něco navíc. Výbornou cenu a nabídku úspor do budoucna. Naší prací se snažíme přispívat k ekonomičtější, ekologičtější a pokrokovější budoucnosti. V případě zájmu Vám také rádi poradíme, jak vylepšit energetickou náročnost budovy a tím pádem i Váš účet za energii.

          PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV (PENB)

          Co to PENB vlastně je? Kdy jej budu potřebovat? Vyplatí se mi? 

          Co to vlastně je Průkaz energetické náročnosti budov neboli PENB?

          Průkaz energetické náročnosti budovy je dokument, který hodnotí spotřebu energií v budově. Vyhodnocuje energie potřebné k topení, ohřevu teplé užitkové vody, větrání, chlazení, klimatizaci či osvětlení. Domácí spotřebiče jakožto nepevnou součást budov PENB nezapočítává.

          Stupeň energetické náročnosti budovy se udává na škále od A po G. Písmeno A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G nejméně šetrnou. Uživatel budovy si tak při její koupi, pronájmu nebo rekonstrukci může udělat jasný obrázek o potřebných nákladech na energie při jejím užívání.

          Proč vyžadovat PENB, kupuju-li nemovitost?

          Díky PENB získáte objektivní informace, která Vám pomohou zorientovat se v tom, kolik daný dům spotřebuje energie. Od toho můžete odvodit, jaké náklady na energie s sebou bydlení v takovém domě ponese. Rozhodujete-li se mezi více objekty, můžete je díky průkazům objektivně porovnat a rozhodnout se pro ten, který lépe odpovídá Vaším preferencím a finančním možnostem.

          Přinese mi držení PENB také nějaké výhody?

          Průkaz energetické náročnosti budovy kvalifikovaně vyhodnocuje energetickou náročnost nemovitosti. Výpočet energetické náročnosti budovy tak vytváří objektivní obrázek o provozních nákladech na energie pro Vás i potenciální pronajímatele nebo kupce, čímž v těchto případech přispívá ke zvýšení Vaší důvěryhodnosti.

          PENB pomáhá odhalit nadměrnou spotřebu energie. Pokud rekonstruujete nebo stavíte dům, výpočet energetické náročnosti výsledné budovy Vám odhalí její budoucí provozní finanční náročnost. Na základě zjištění můžete s naší pomocí zahájit kroky na její snížení. Lze očekávat, že ceny energií budou v budoucnu dále stoupat, proto při energetické úspornosti ušetříte. Administrativní poplatek za vystavení PENB i změny jím iniciované se Vám tím brzy vrátí.

          Držením PENB navíc naplňujete zákonnou povinnost (týká-li se Vás), a předejdete tak možnosti pokuty od kontrolních orgánů.

          Proč žádat Průkaz energetické náročnosti budov právě od nás?

          PENB zhotovujeme jednoduše, rychle a za příznivou cenu. Naše společnost se navíc snaží dokázat, že šetrnost k energetickým zdrojům je nejen možná, ale i výhodná.

           Individuální vývoj produktů

           Pro naše významné zákazníky domlouváme s našimi dodavateli speciální produkty - viz nově produkt "Družstevník", který byl určen prvně pouze pro SBD, ale od roku 2014 jej můžeme používat i na ostatní zákazníky.​

           Individuální vývoj produktů

           Pro naše významné zákazníky domlouváme s našimi dodavateli speciální produkty - viz nově produkt "Družstevník", který byl určen prvně pouze pro SBD, ale od roku 2014 jej můžeme používat i na ostatní zákazníky.

            

            Máte zájem? Napište nám.