Galerie úspěšných

Optimal Energy nám všem změnilo život k lepšímu. Rádi Vám ukážeme cestu.

Přečtěte si příběhy našich úspěšných spolupracovníků.​

Nalezněte inspiraci pro změnu své životní cesty. Získejte s námi finanční svobodu.

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc., MBA

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc.

Proaktivně pracovat na tom, aby lidé kolem mě, a já společně s nimi, mohli růst a měli lepší život.

Společnost Optimal Energy jsme založili s jasnou vizí. Uspořit peníze zákazníkům na trhu s energiemi. Naši vizi jsme pojmenovali Energetické dobro, a díky tvrdé práci a vůli jsme vybudovali síť profesionálních poradců, odborníků, kteří pomáhají šetřit prostředky desítkám tisíc klientů.

Věřím ve schopnosti každého člověka, a mým cílem je vytvořit pro naše spolupracovníky stabilní a motivující prostředí, výborné podmínky pro práci, a umožnit každému, aby u nás dosáhl svých cílů.

Protože věřím v oboustranně výhodnou spolupráci, těm nejlepším spolupracovníkům dáváme možnost stát se spolumajiteli a akcionáři společnosti.

Pokud Vás můj příběh inspiroval, velmi rád se s Vámi setkám osobně a proberu možnosti slibné kariéry v naší společnosti. 

Bc. Jan Matyásko

Ing. Milan Hloušek​

Dan Konečný, MBA

Milan Hloušek

Mgr. David Kudláček

Karel Prchlík

Vojtěch Chaloupka

Michal Papež

Patrik Herout, BBA

Miloš Leinweber

Ing. Alan Bališ

Ing. arch Martina Zavřelová

Jaroslav Zavoral

Ondřej Štumpf

Mgr. Marek Polášek

Zdeněk Husták

Michal Sotolář

Michal Sotolář

Jan Pospíšil

Aleš Zavadilík

Jan Benešík

Ing. Jiří Bělohlávek, MBA, MSc.

Společnost Optimal Energy jsme založili s jasnou vizí. Uspořit peníze zákazníkům na trhu s energiemi. Naši vizi jsme pojmenovali Energetické dobro, a díky tvrdé práci a vůli jsme vybudovali síť profesionálních poradců, odborníků, kteří pomáhají šetřit prostředky desítkám tisíc klientů.

Věřím ve schopnosti každého člověka, a mým cílem je vytvořit pro naše spolupracovníky stabilní a motivující prostředí, výborné podmínky pro práci, a umožnit každému, aby u nás dosáhl svých cílů.

Protože věřím v oboustranně výhodnou spolupráci, těm nejlepším spolupracovníkům dáváme možnost stát se spolumajiteli a akcionáři společnosti.

Pokud Vás můj příběh inspiroval, velmi rád se s Vámi setkám osobně a proberu možnosti slibné kariéry v naší společnosti.

Bc. Jan Matyasko

Již od založení Optimal Energy je jeho členem. Zastává pozici naceňovače, ředitele školicího střediska a současně je na pozici Manažer v kariéře OE.

Vystudoval obor Národní hospodářství na VŠE v Praze. Poté se začal řídit mottem, že nikdy nedopustí, aby škola stála v cestě jeho vzdělání.

Mezi jeho záliby patří osobní rozvoj, politika, plavby lodí a sporty od pétanque až po fotbal.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, všeobecný přehled, pozitivní přístup a nadšení.

Po krátké etapě ve finančním poradenství naštěstí nedodržel příslib, že již nikdy nebude podnikat. Dnes patří mezi deset největších akcionářů v Optimal Energy.

Mgr. David Kudláček

Ředitel obchodní sítě a projektový manažer pro Slovenskou republiku, člen vzdělávací skupiny Optimal-Energy.cz, a. s.

Po gymnáziu vystudoval Fakultu Tělesné Kultury Univerzity Palackého v Olomouci a od konce roku 1997 začal podnikat v oblasti finančního poradenství. V únoru 1998 otevřel svou první kancelář. Během prvního roku se stal členem středního managementu firmy, školil na všech úrovních, zejména obchodní dovednosti. V roce 2003 postoupil do vyššího managementu téže společnosti. V prosinci 2010 vstoupil do Optimal-Energy.cz, a. s., a kvůli této příležitosti postupně opustil pozici obchodního ředitele finančního poradenství a začal aktivně pracovat v energetice.

Od února 2011 se pravidelně účastní porad vedení společnosti, úspěšně se kvalifikoval mezi akcionáře firmy a díky skvělému týmu spolupracovníků se stává nejrychleji postupujícím manažerem do stupně T4 a T5. Významně se podílí na obratu společnosti.

Jeho celoživotní vášní je sport, zejména fotbal, který aktivně hrál 27 let na pozici brankáře, dále pak zejména volejbal a atletika. Ve volném čase rád sleduje fotbalové úspěchy svých synů, hraje nohejbal, futsal a rád poznává nové země.

Patrik Herout, BBA

Energetický specialista a certifikovaný fotovoltaický expert ve společnosti Optimal-Energy a.s Vystudoval střední školu zakončenou nástavbovým studiem se zaměřením na ekonomiku a podnikání. Následně studoval na University of Applied Management obor business excellence s uspěšným ukončením a získání titulu BBA.

Profesní zkušenosti má z oboru stavebnictví, strojírenství, autodopravy, financí, obchodu a jako jezdec a ošetřovatel dostihových koní. První podnikání zkoušel ve svých 22 letech u společnosti zabývající se prodejem reklam. V roce 2009 se změnila jeho situace a musel přehodnotit směr svého života, proto podnikání ve financích viděl jako dobrou příležitost. V roce 2013 ho oslovil s nabídkou spolupráce jeho kamarád Michal Papež.

Filozofie a směr firmy ho nadchla natolik, že se od roku 2014 rozhodl věnovat práci u OE naplno. Jako nespornou výhodu oproti předešlým oborům vnímá práci u OE v budování pasivního příjmu a tím dokonalé zhodnocení svého času. Váží si především svého manažera a kamaráda Michala Papeže, tak i neustále pozitivně naladěných Milanů Hloušků.

Za své přednosti považuje především vytrvalost, houževnatost a pozitivní přístup.

Mezi jeho záliby patří motorsport-nejvíce F1, adrenalin, UFO, příroda, vesmír a hi-technologie. Má rád kvalitní rum, víno a slivovici.

Michal Papež

Manažer ve společnosti Optimal-Energy.cz, a.s. a vedoucí kanceláře v Ivančicích.

Vystudoval SPŠE Kounicova v Brně obor Silnoproudá elektrotechnika. Poté nastoupil na VUT v Brně na Elektrotechnickou fakultu, kde zjistil, že k životu není potřeba mít vysokoškolský titul, že život si každý člověk může žít podle sebe, úspěch záleží vždy na cílevědomosti člověka, ne na dosaženém vzdělání.

V únoru 2011 nastoupil do zaměstnání na pozici reklamačního technika u českého výrobce plynových kotlů. V Březnu 2013 navštívil Základní seminář společnosti Optimal-Energy.cz, a.s., a když poznal vizi „ENERGETICKÉHO DOBRA“, chtěl být hned součástí této firmy. Čím více poznával lidi ve firmě, tím více chtěl kariérně i osobně růst a to se mu daří.

Od roku 2014 převzal ivančickou kancelář a do budoucna chce otevřít kanceláře i v širším okolí.

Jeho záliby jsou fitness, florbal, cestování a šnorchlování.

Miloš Leinweber

Do roku 1991 pracoval jako samostatný zkušební technik na podnikové zkušebně OEZ, k. p. Poté se začal věnovat obchodu a následně i finančnímu poradenství v oblasti hypotečních a podnikatelských úvěrů.

V roce 2011 dostal příležitost pracovat ve firmě Optimal Energy, a. s., kde využil dosavadních kontaktů a zkušeností pro další profesní i osobní rozvoj. Pracuje ve skupině pro výběr a zavádění sekundárních produktů. Kancelář má v Letohradu.

Mezi jeho koníčky patří sport, motorky a to hlavně veteránské a české výroby.

Jan Benešík

Aleš Zavadilík

Michal Sotolář

Michal Sotolář

Ing. Milan Hloušek

Jeden ze zakladatelů Optimal Energy, kmenový akcionář, ředitel obchodní sítě, člen vzdělávací skupiny, porad vedení a rozšířeného vedení společnosti Optimal Energy. Podílník dodavatele Dobrá Energie.

Naceňovač, produktový specialista a do roku 2013 člen dozorčí rady Optimal Energy. Jednatel a jeden z majoritních vlastníku Optimal Knowledge, s. r. o.

Vystudoval obor ekonomie a management na Akademii Sting v Brně.

Mezi jeho záliby patří osobní a profesní rozvoj, do kterého investoval více než 800 tis Kč, v současné době studuje MBA na Univerzitě Aplikovaného Managementu. Dále vodní lyže, potápění, kynologie, kickbox.

Jeho silné vlastnosti jsou vytrvalost, soutěživost a ctižádostivost.

Již během studia na střední škole přebral rodinnou farmu, kterou rozšířil a převedl do ekologického zemědělství. Několik let působil pod svým otcem v oboru finančního poradenství jako obchodník, manager a lektor.

V roce 2010, toho času ještě student na vysoké škole, společně se svým otcem rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do Optimal Energy. Do dnešní doby se vypracoval mezi nejlepší managery firmy s významným podílem na celkovém obratu společnosti.

Dan Konečný

Spoluzakladatel společnosti Optimal-Energy.cz, a. s., místopředseda představenstva a ředitel oddělení inovací.

Úspěch není stav, to je cesta. Úspěch je postupná realizace hodnotného cíle. Buddha tuto myšlenku vystihl krásně: „There is no way to happiness - happiness is the way“. Je důležité ze svého snu udělat cíl, cíl rozložit na menší plány a ty pak na splnitelné akce. Asi největší zabiják na cestě úspěchu je prokrastinace. Když sami sobě slíbíme, že něco uděláme, ale pak to neuděláme, tak ztrácíme svůj respekt sami k sobě a proto se nám mnohdy např. nechce do práce.

Až tuto filozofii pochopíme, budeme nadšení ze všeho, co děláme. Pak se vnější okolnosti začnou přizpůsobovat tomu, aby bylo možné naše přání uskutečnit. Při správném vnitřním postoji je tedy dosažení všech našich snů nevyhnutelné.

Při překonávání překážek mi jednoznačně nejvíce pomohlo studium osobního rozvoje a víra.

Milan Hloušek

Zakladatel a neúnavný inovátor současného vzdělávacího systému Optimal Energy, současně ředitel obchodní sítě a člen představenstva. Mezi jeho záliby patří život, klid a pohoda. Dříve pracoval jako zootechnik, pak začal podnikat v textilním průmyslu a poté se přesunul do finančího poradenství, kde 15 let působil a dosáhl jedné z nejvyšších pozic a stal se také spolumajitelem makléřské společnosti.

V roce 2010, společně se svým synem, rozpoznal příležitost liberalizovaného energetického trhu a naplno vstoupil do tohoto rodícího se odvětví. Od té doby se vypracoval mezi nejlepší manažery firmy, významně přispěl k jejímu rozvoji, což je patrné i na jeho rostoucím akcionářském podílu a členství v představenstvu.

Zdeněk Husták

Od maturity jsem pracoval přes 20 let v oboru kovoobrábění v různých firmách od  pozice mistra kontrolora až po metrologa. Při práci jsem jako zálibu provozoval rockový club v Bojkovicích. Pak jsem se stal obchodním zástupcem LR Cosmetic. Poté mi nabídl spolužák ze střední, známý fotograf Radek Frýsa, práci v OE.

Psal se rok 2010 a v OE jsem začal působit jako energetický poradce. Později jsem se stal naceňovačem. Dosáhl jsem na pozici GRIII, a dokonce jsem se stal akcionářem  OE. Již třetím rokem se objevuji mezi deseti nejlepšími obchodníky roku.

Mám rád cestování, jízdu přírodou na kole, rád si každý týden zahraji „fotbálek“. Mojí životní láskou je rocková a metalová hudba.

Vždy jsem chtěl být sám sobě pánem, a to se mi podařilo. Svoboda každodenního dne je k nezaplacení.